Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Bota e sheshte...? prej Wed 02 Jan 2013, 22:30

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Bota e sheshte...?

A e dini qe ekziston nje organizatë qe emertohet “Shoqëria Toka e Sheshtë”.Anëtarët e saj janë të bindur se përderisa njerëzit konceptojnë se sipërfaqja e Tokës është e sheshtë, pse të mos jetë në realitet?

Kjo organizatë beson se Toka nuk është e rrumbullakët, pra në formë sferike, ashtu siç e paraqesin të dhënat shkencore, por bëhet fjalë për një sajesë konspirative të NASA-s Rusëve, të ESA-as dhe shumë shteteve të tjera të botës, e sidomos ato amerikane.

“Mesa duket, këta tipa po mohojnë me dashje sa idetë e matematikanëve të lashtë grekë, Ariostarhou dhe Samiou, si dhe veprën e ndritur të Kopernikut, të cilët ishin të parët të cilët folën për sistemin heliocentrik dhe tokë sferike, njëri që nga antikiteti ndërsa tjetri në kohët e mëvonshme, shumë para se të shfaqeshin agjencitë hapësinore në hartë”, kështu e përshkruajnë ata situatën e jashtme.

Por, ajo që duhet theksuar është fakti se organizata në fjalë, dita ditës fiton edhe më shumë anëtar të rinj. Që nga viti 2009 mesatarisht në të hynë më shumë se 200 anëtar të rinj.

Pjesa më e madhe e anëtarëve të rinj të cilët hyjnë në këtë organizatë, janë nga Amerika dhe Britania.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Bota e sheshte...? prej Sat 19 Jan 2013, 19:17

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
interesante shum tem interesante po ashtu edhe fotoja


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons