Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 2013-a fillon me shi meteorësh... prej Wed 02 Jan 2013, 18:15

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ashtu si çdo vit, 2013-ta fillon me një shi meteorësh, që njihen me emrin Quandrantids. Ky shi meteor do të jetë në kulmin e vetëmë 3 janar, ndërsa do të zgjasë deri më datën 5.

Nëse kushtet atmosferike e lejojnë, atëherë quadrantids mund të shihen edhe nga njerëzit. Shfaqen zakonisht deri në 40 meteorë në orë që përshkojnë atmosferën e Tokës me një shpejtësi shumë të madhe. Gjithsesi, vlen për t’u përmendur se ka pasur raste ku janë shfaqur deri 120 meteorë.

Sipas NASA-s, meteorët do të hyjnë në atmosferën e Tokës me shpejtësi afërsisht 145.000 km në orë, ndërsa bëhet me dije se do të digjen rreth 80 km mbi sipërfaqen e planetit tonë.
Njerëzit që banojnë në Azi, do të kenë mundësi të shikojnë më shumë meteorë. Ndërsa në vendin tonë, pika kulminante do të jetë më 3 janar, rreth orës 15:00.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: 2013-a fillon me shi meteorësh... prej Sat 19 Jan 2013, 19:24

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
mund tjet edhe e rrezikshme por mu mduket pamje shum mbreslense


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons