Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Kompani të mëdha regjistrimi të CD-ve kanë humbur më shumë se dy miliardë klikime në YouTube, pasi sajti i famshëm u godit nga klikimet e rreme. Goditja më e madhe i është dhënë shtëpisë diskografike Universal, njëkohësisht producentë të Rihannas, Nicki Minaj dhe Justin Bieber, e cila ka humbur më shumë se një miliard shikime, nga një total prej shtatë miliardësh.

Kompania Sony vjen e dyta, e cila po ashtu menaxhon personazhe shumë të njohura të muzikës, Alice Keyes, Rita Ora, Labirinth, etj. Kompania ka humbur më shumë se 850 milion klikime në një ditë të vetme.

Youtube ka shërbyer gjithmonë si një tregues i suksesit të këngëtarëve, edhe pse jo zyrtarisht. Po ashtu, numri i klikimeve ka shërbyer për ndarjen e të ardhurave të reklamave nga partnerët. Tashmë duket se është kërcënuar seriozisht besueshmëria e artistëve dhe klikimet që ato kanë në videot e tyre.

Rënia dramatike erdhi pas një auditimi të brendshëm të bërë nga YouTube, në një përpjekje për të luftuar pikërisht klikimet e rreme, njofton Panorama.

Hakersat kanë krijuar në mënyrë artificiale një numër të caktuar klikimesh ose “e pëlqej” në Youtube, duke bërë që video të caktuara të duken sikur janë më popullore se në të vërtetë, duke rritur kështu edhe ekspozimin e tyre në rrjet.

Shumë prej kanaleve të prekura përfshijnë edhe ato të Michael Jackson, Chris Brown, Beyonce, yllit të X-Factor, Leona Lewis apo edhe vetë kanalin e producentit të X- Factor, Simon Cowell, i cili humbi vetëm në një ditë më shumë se 24 milionë klikime.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

inxh.marjo

avatar
VIP
VIP
shume e vertete eshte :P

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ka me vite qe behen kto, kurse youtube tani e kuptoi ahaha


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

inxh.marjo

avatar
VIP
VIP
epo mos kujto qe dhe yotube nuk ka hile ketu

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
po normal qe ka hile, vet njerzit e kompanis se tyre hapin webe qe te shton nr e klikimeve ne youtube...


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons