Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

NASA përshpejton procedurat për të zgjidhur problemin në ISS.
Pas alarmit të shkaktuar në Agjencinë Amerikane të Hapësirës, njëkohësisht agjencia më e madhe në botë, është parashikuar me rimte të përshpejtuara se deri në 2016-ën, të jetë zgjidhur problemi shqetësues që ka prekur astronautët e Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS), të cilët shfaqin simptoma shqetësuese të pagjumësisë.


Me pak fjalë, deri në 2016-ën NASA parashikon se do te ketë mundur të ketë kryer dyshimin e ndriçimit të gjithë stacionit ndërkombëtar, që sipas inxhinierëve të aeronautikës që disponon, është shkaktari kryesor i këtij fenomeni shqetësues.
Për astronautët e ISS çështja e pagjumësisë përbën një nga problemet më të mëdha, pasi pagjumësia u shkakton dhe probleme të tjera siç është depresioni, lodhje fizike, dhimbje koke dhe padyshim gabime njerëzore në misionin e tyre.
Për këtë qëllim NASA ka vendosur të kryej të gjithë ndriçimin e stacionit ndërkombëtar, pasi kështu beson se problemi do të zgjidhet tërësisht.
Gjithnjë sipas inxhinierëve dhe mekanikëve të aeronautikës në NASA, ndryshimi i ndriçimit duhet të kryhet me drita ngjyrë blu, të kuqe dhe të bardhëlleme.
Pajisjet dhe baza materiale e cila kërkohet për të kryer dhe realizuar me sukses këtë mision, do të kushtoj 11.2 milionë dollarë dhe do të kryhet nga kompania Boeing.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons