Forumi Kuq E Zi
Tuneli i mallkuar, ku ulërimat tmerrojnë kalimtarët! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Tuneli i mallkuar, ku ulërimat tmerrojnë kalimtarët! Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Tuneli i mallkuar, ku ulërimat tmerrojnë kalimtarët! 47ae8b10
Qyteti kanadez, Niagara Falls, mund të jetë i njohur për faktin se ndodhet pranë ujëvarave më të famshme në botë, por për ata të cilët janë fansa të dukurive paranormale dhe të metafizikës, ekziston një histori e çuditshme që tregohet nga vendasit dhe që izolon fantazinë e çdokujt, më shumë nga mrekullitë e natyrës!
Legjenda e frikshme kacavjerrëse urbane, i përket një kalimi të vogël të ndërtuar me blloqe gëlqerorë, e njohur si Screaming Tunnel, që u ndërtua fillimisht si sistem kullues nën Grand Trunk Railway –tashmë hekurudha kanadeze.
Tuneli u lejonte kafshëve, të kalonin lirshëm nën hekurudhë ndërsa njëkohësisht kryej dhe procedura e kullimit të tokave nga i njëjti kalim. Deri këtu çdo gjë në rregull, por ka dhe një anë të errtë! Sipas mitit laik, tuneli është i mallkuar, nga fantazma e një vajze të vogël e cila i shpëtoi flakëve të një ferme dhe u strehua në muret e tunelit.
Ekzistojnë dhe shumë interpretime të ndryshme të kësaj historie. Njëra prej këtyre interpretimeve, thotë se i ati i kësaj vajze, ishte ai i cili i vuri flakën vajzës së tij, kur humbi kujdesin e fëmijëve të tij, pas një divorci të keq. Një tjetër histori thotë se vogëlushja u përdhunua brenda në tunel dhe përdhunuesit dogjën trupin e saj me qëllim që të zhduknin gjurmët.
Thuhet se nëse dikush ndez një shkrepëse brenda në tunel, dëgjohen ulërimat kacavjerrëse që vijnë nga thellësia e… të vajzës së legjendës!
Duhet theksuar se miti i tunelit, është kaq i famshëm saqë u përdor në xhirimet e filmit “The Dead Zone” – “Zona e vdekur”, në vitin 1983 i regjisorit David Cronenberg i romanit të Stephen King.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
ateher pse kalojn kur kan frik


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons