Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Një rastësi apo një profeci e suksesshme?
Duket e pabesueshme, por janë mëse të vërteta profecitë e të madhit Nostradamus për krizën ekonomike dhe situatën në përgjithësi në Greqi!

Por çfarë kishte parashikuar nga Michel de Nostardamus për Greqinë?
1. “Në Cyklades, Peirintho, në Larisë, në Spartë dhe në të gjithë Peleponezin, një uri e tmerrshme, një “kamxhik” pluhuri të rremë, Nëntë muaj do të mbaj duke i dhënë formë të gjithave!”.
Kjo profeci lidhet plotësisht me situatën aktuale.
Grekët -theksoi shikuesi i famshëm francez- do të preken nga uria e madhe dhe kjo moskamje e skajshme do të zgjasë vetëm nëntë muaj.
Fraza “duke i dhënë formë të gjithave”, do të thotë se gjithçka do të ndryshoj, njerëzit do të ndryshojnë mendimet dhe konceptin, si dhe marrëdhëniet midis grekëve do forcohet edhe më shumë!

2. “Bija e Dritës, nga miqtë e saj do të dënohet. Se gjoja errësirën në Tokën e Vjetër ka sjell. Do ta ofendojnë, do ta shajnë, do ta përbuzin dhe do ta godasin, do thonë se ajo është fajtore. Por shumë shpjet, do kuptojnë gabimin e tyre!”.
Kjo profeci, është dhe më karakteristike. Vajza e Dritës është “Greqia”.
Por çdo të thotë kjo profeci?
Europianët do të akuzojnë, do përbuzin, do pështyjnë dhe do e dënojnë Greqinë, si shkaktarja e vetme e krizës ekonomike e Tokës së Vjetër, që është Europa.
Por, kur kriza të godas çdo shtet në veçanti dhe të zihen në befasi dhe në të njëjtën situatë, atëherë do kuptojnë se nuk duhet ta përbuzin dhe të denigrojnë Greqinë!/alb-observer/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
me tvertet shokueseeee


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons