Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Google: Facebook po acaron përdoruesit prej Sun 02 Dec 2012, 02:40

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Google: Facebook po acaron përdoruesit...

Në një intervistë për Business Insider, Bradley Horowitz kritikoi Facebook-un duke thënë se kompania po acaron përdoruesit.

Ai tha gjithashtu se Facebook-u është rrjeti social i të së kaluarës dhe mendon se numri i madh i reklamave po e shkatërron atë. Ai përdori një analogji të dy burrave që po bisedojnë dhe ndërmjet tyre hyn një i tretë që përpiqet të shesë një sanduiç.

Pasi shtoi që Facebook-u është një sanduiç që askush nuk e do më, ai tha se mënyra se si reklamat funksionojnë është shumë acaruese.

Horowitz insiston se Google po bën një punë më të mirë duke përdorur rekomandim për produktet e veta si dhe shërbimet në Google + në mënyrë më me takt. Sigurisht që jemi dakord dhe kjo është një qasje më e mirë se sa reklamat që të dalin vend e pa vend kur je duke lexuar faqen kryesore të Facebook-ut.

Por a po e përdorin njerëzit Google+ për shkak të mungesës së reklamave? Me siguri jo. Kompania thotë se ka 100 milionë përdorues aktivë çdo muaj.

Facebook-u mund të jetë një sanduiç që nuk e do më njëri, por nëse një ushqim vendoset para jush, ju e hani sido që të jetë apo jo?


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons