Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 EKZISTOJNË UNIVERSE PARALELE! prej Tue 20 Nov 2012, 18:29

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

EKZISTOJNË UNIVERSE PARALELE!


Vetë teoria, e ekzistencës së universeve paralele, u shfaq në vitin 1950. Shkencëtari Hugh Everett, arriti në konkluzionin se në Univers çdo ngjarje e re, paraprakisht provokon ndjerën e tij. Sipas kësaj teorie, ka tendenca që numri i universeve paralele te jetë i panumërt.

Mesa duket, shkencëtarët gjithnjë e më shumë po gjejnë fakte dhe të dhëna për të vërtetuar ekzistencën e universeve paralel.

Një ekip shkencëtarësh të Universitetit të Oxford-it, vërtetuan se vërtet universet paralele ekzistojnë!

Pak vite më vonë, kjo teori u konsiderua si fantazi dhe e harruar! Por, në universitetin e Oxford-it, një grup shkencëtarësh arritën në konkluzionin se Hugh Everett, ndodhej në rrugë të drejtë.

Llogaritjet e posaçme të kryera specifikisht, tregojnë se struktura e sasive të dendura degëzohen, pasi rezultojnë nga ndarjet e universit në struktura paralele të vetvetes së tij, shpjegon natyra probabilistike e efekteve mekanike kuantike.

Pra, pretendojnë shkencëtarët se është e pashmangshme fakti që jetojmë vetëm në njërin nga universet e pafundme paralele që ekzistojnë dhe jo vetëm në njërin, atë që njohim sot, ashtu siç e dimë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: EKZISTOJNË UNIVERSE PARALELE! prej Sat 20 Jul 2013, 16:20

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
se besoj por nket jet gjithshka ndodh e ca nuk ekziston


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons