Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

A ka udhëtuar vërtet mbreti misterioz Pacal i Maya me anije kozmike?! (video)

K’inich Janaab’ Pakal ose Pacal the Great (23 mars 603 – 28 gusht 683) ishte mbreti i Maya, në qytetin e lashtë të Pelaneque të Meksikës.

Emrin e tij, në gjuhën e Maya-ve, to të thotë mburojë! Shekullin e 7-të, trupi i pajetë i mbretit Pacal, u vendos në një sarkofag rreth të cilit është ndërtuar një piramidë (temple of Inscriptions – tempulli i mbishkrimeve).

Projekti që mbulon sarkofagun e Pakal ose Pacal, përbëjnë një nga misteret më të mëdha që janë zbuluar ndonjëherë në sarkofag analog, pasi kur e shikon dikush horizontalisht dallon një lloj astronaut i cili po piloton anijen e tij kozmike!
Të shumtë janë studiuesit, siç dhe Erich von Daniken, besojnë se qytetërimi Maya kishte marrëdhënie të ngushta të ngushtë të llojit të tretë me alienë!

Nga ana tjetër, arkeologët shpjegojnë se do duhej që dikush ta shikonte vertikal, pasi kështu ajo çka do shikonte, nuk është asgjë tjetër veçse një sintezë e koncepteve themelore të fesë Maya dhe se mbretit Pacal, qëndron thjeshtë mbi “Pemën e Jetës”.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
jan thjesht mistere e shumica prej tyre jan vetem rrenna


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons