Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Kohët e fundit, Moska me një shpejtësi “rrufe” arriti të ndërtojë një “mur” të padepërtueshëm me kundërajror dhe raketa S-300 në Armeni.
Të dhënat vijnë nga burime ushtarake dhe fotografi të nxjerra nga satelitët që skanuan rajonin e Kaukazit.
Sipas këtyre informacioneve, një sërë bazash ushtarake me raketa dhe sisteme kundërajrore të përbëra zakonisht nga sistemi anti-raketë dhe kundërajrorë S-300, më i sofistikuari që disponojnë aktualisht (të paktën kjo njihet përgjithësish) forcat e armatosura ruse.
Këto të dhëna janë dhe një dëshmi e fuqishme që tregon se Rusia shqetësohet shumë për situatën në rajon, duke sofistikuar mbrojtjen e saj ajrore, në rajonin në fjalë. Një nga pikat të cilat shqetëson rusët, është dhe territori ajror i Azerbajxhanit, ku avionët luftarak Izraelit mund ta përdorin atë për të sulmuar Iranin.
Ndërkohë analistë ushtarak, pohojnë se zona e Kaukazit, në të ardhmen e afërt, mund të jetë Siria e re!
Duhet theksuar se deri në vitin 2008, Armenia dispononte vetëm tre bateri kundërajrore me raketa S-300 për mbrojtjen e Erevan, të cilat zëvendësuan sistemin e vjetërsuar të S-125 Neva/Pechora.
Dy vjet pas 2010-ës, Rusia instaloi dhe dy sisteme të tjera me S-300 në kufijtë e Armenisë me Iranin, që të dy këto bateri kundërajrore me S-300 ndodhen në një distancë prej 7 km, nga kufiri me Nagorni Karabak.
Siç tregojnë dhe fotot e reja satelitore, pak kohë më parë kanë lëvizur kohët e fundit për në Abkhazi dhe janë instaluar në kufirin e Nagorno Karabakut, bateri të reja të cilat mund të ofrojnë mbrojtje në aeroport dhe kryeqytetin e Nagorni Karabak Stepanakert./alb-observer/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
se shef se po dridhen leqet e kembeve prej ruseve...yyyyyy


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons