Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Bigfoot, po shqeteson gjithmone e me shume Shtetet e Bashkuara dhe Kanadane


Dy gra ne Nunavik, kane patur nje takim jo te zakonshem nderkohe qe ishin duke mbledhur manaferra.
Maggie Cruikshank Qingalik, e cila eshte nga Akulivik, Kebek, tha se shoqja e saj pa nje fare krijese te ciditshme neper pyll.

Qingalik tha fillimsht qe kur ia tregoi shoqja e saj, ato menduan se ishte nje person tjeter si ato te dyja qe ishte duke mbledhur manafarre, duke qene se ajo ishte nje zone ku ndodhte shpesh nje gje e tille.

Me pas ato vune re qe trupi tjeter ishte i mbuluar me qime te gjata dhe te zeza.

Ajo tha qe 'gjeja' ecte drejt dhe ne drejtim te kodres, me hapa te medha. Megjithese ndonjehere edhe zvarritej.

"Ne nuk ishim te sigurta ne fillim se cfare ishte. Por nje gje u be e qarte shume shpejt; krijesa qe ne pame nuk ishte nje qenie njerezore. Ishte shume i gjate dhe duke ardhur ne drejtimin tone ne mund te vinim re shume qarte qe ajo krijese nuk ishte njerezore."

Qingalik tha qe krijesa ishte e gjate 10 deri ne 15 feet. Fotografite qe jane bere te njohura te gjurmeve te krijeses qe jane 40 centimetra te gjata nuk jane analizuar akoma.

Grate thane qe krijesa nuk dukej aspak e shpifur dhe nuk dukej gjithashtu aspak e interesur ndaj tyre.

Ashtu si mund te mendohet, pas nje eksperience te tille, grate u frikesuan, vrapuan tek televizioni, dhe me pas tek komuniteti i tyre per te paralajmeruar njerezit per ate cfare kishin pare.

Loren Coleman, drejtori i International Cryptozoology Museum ne Portland, Maine, ka studiuar keto shfaqje te Bigfoot ne Ameriken Veriore prej me shume se 50 vjetesh.

"Duket si nje nga rastet klasike ter shfaqjeve. Nuk eshte dicka e cuditshme. E vetmja gje qe me ben pershtypje eshte gjatesia e tij me nje gjurme aq te madhe sa thoni. Por ndodh ndonjehere qe njerezit te ekzagjerojne." - tha ai.

Coleman tha qe sipas te dhenave qe ai ka grumbulluar ne vite, Bigfoot pretendohet te jete ndermjet 6.5 - 8 kembe i gjate. Ai shpjegoi qe keto krijesa jane shfaqur neper Shtetet e Bashkuara dhe ne Kanada qe ne vitet 1800.

Meqenese rajoni eshte bere me i populluar, Coleman tha qe shfaqjet zakonisht kane ndodhur neper pyje e vende te tjera ku zakonisht nuk ka njerez.

Ai tha qe shpreson qe dikush te marre masa dhe disa fotografi te mira te kesaj shfaqjeje me te fundit.

"Nese dikush do te rikthehej aty dhe ter bente disa fotografi, atehere kjo do te ishte shume e dobishmepasi do te mund te krahasoheshin te dhenat me bazene te dhenave te gjurmeve te tjera ne Kanada." - tha ai.

Ai mendon qe keto kafshe jane gjitshkangrenese dhe fshihen neper shpella.

Coleman shprehet se ai eshte skeptik gjate hetimit te ketyre shfaqjeve. Ai do te sigurohet qe nuk behet fjale per nje kafshe ter zakonshm, apo njerez qe duan te tallen.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
o zot si qenkaaaa


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
kam par shum vidjo te ktij ne yputube


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons