Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Për shumë vite rresht ishte folur dhe ishte parashikuar se Lindja e Mesme përbën ndoshta pikën më delikate dhe më kyçe midis superfuqive të mëdha.
Për shumë analistë ushtarakë dhe internacional, Lindja e Mesme përbënë “mollën” e sherrit!
Kështu, parashikimet se nëse në lindjen e mesme konflikti do shtrihej përtej kufijve të Palestinës, kjo automatikisht do të përbënte dhe fillimin e një “lufte të tretë botërore”, pasi Siria, po ashtu dhe edhe Irani, përbëjnë superfuqi në rajon, kurrsesi nuk do t’i nënshtroheshin kollaj një sulmi “hebre”!
Siç edhe është njoftuar zyrtarisht nga zëdhënësi i ushtrisë turke flota e saj ushtarake detare, aviacioni luftarak, si dhe forcat e armatosura, janë vënë në gatishmëri nr 1!
Pak ditë më parë, vetë ministri i jashtëm i Turqisë, Ahmet Davutoğlu, deklaroi se nëse numri i refugjatëve të shpërngulur nga Siria, i kalon 100.000, atëherë Turqia do të ndërhyjë ushtarakisht me të gjitha mënyrat dhe to krijojë një brez sigurie në territorin sirianë.

Gjithashtu, duhet theksuar se teksa Ministri i Jashtëm turk, Davutoglu, po zhvillonte një vizitë zyrtare në Athinë, avionët luftarak turq, detyruan të ulej një avion i linjave civile të Sirisë, që dyshohej de po transportonte armë. Pikërisht, pas kontrollit intim që iu bë avionit, rezultoi se ai transportonte pjesë armatimi të sistemit anti-raketë, që disponon ushtria siriane. Por, reagimi i Presidentit Rus, Vladimir Putin, ishte i menjëhershëm dhe i rreptë…
Megjithatë, pas ndërhyrjes së Sekretarit të Përgjithshëm të NATOS, situata u qetësua…!
Analistët ushtarak, i referohen dhe stërvitjes “rrufe” SHBA-Izrael, me raketa me rrezatim të gjatë, që po zhvillohet aktualisht në Izrael. Për ta, kjo stërvitje përbën kambanë sulmi ndaj Iranit, i cili nga ana e tij është pajisur deri në dhëmbë me armatim të rëndë me pagëzimin e Rusisë.
Pikërisht, dje u njoftua se numri i të shpërngulurve si pasoj e konflikteve luftarake në Siri, që kanë kaluar në territorin turk, arriti 100.000! Pra, shifra kufi, e parapërcaktuar nga Turqia, u plotësua.
Ndërsa ajo që më shumë përbënë “problem” për analistët është dhe fakti tjetër se Turqia është “djali i përkëdhelur” i Amerikës, gjë kjo që vë në pozitë të vështirë NATO-n nëse Rusia vendos të implikohet në këtë konflikt të rrezikshëm./alb-observer/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
larg qoft e ket kemi mangejt ne zoti mos e dhent te ndodh dicka e tille


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons