Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ndryshohet mënyra e renditjes së videove në YouTube

Sot, YouTube njoftoi se do të ndryshojë renditjen e saj të kërkimit.
Në vend të përcaktimit të shikimeve sipas numrit të klikimeve që një video ka marrë, YouTube do t’i bazojë rezultatet e kërkimit sipas kohës së shpenzuar duke parë videon.
Me një fjalë, në qoftë se shumica e përdoruesve shikojnë videon tuaj deri në fund, ajo do të jetë më mirë në renditjen kërkimore. Në qoftë se shumë përdorues ndalojnë së shikuari klipin tuaj pas disa sekondave, videoja do të ketë vështirësi në rezultatet e kërkimit.
Natyrisht, kjo funksionon në dy mënyra: iu jep atyre që ofojnë përmbajtje të mira më shumë ekspozim, ndërsa i mban njerëzit më gjatë në faqe.
Mbajtja e njerëzve më shumë në faqe do të thotë më shumë të ardhura nga reklamat për YouTube, kështu që kjo është një situatë e favorshme.
YouTube ka shtuar edhe një aplikacion të ri “Koha e Shikimit,” që monitoron kohën e shpenzuar në një video, kështu që mund të shikoni se cilat nga videot tuaja i ka mbajtur njerëzit më gjatë dhe cilat jo.
Kjo ngjan si një ide e mirë për përdoruesit, por ajo që na bën të pyesim veten është nëse krijuesit do të fillojnë t’i bëjnë videot më të shkurtra, në mënyrë që një numër i madh i shikuesve ta shohë atë deri në fund.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons