Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Vietnam, krokodilët “pushtojnë” qytetin prej Tue 16 Oct 2012, 19:15

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Vietnam, krokodilët “pushtojnë” qytetin

100 krokodilë janë arratisur nga një rezervat ku mbaheshin të bllokuar dhe po terrorizojnë një qytet të tërë në Vietnam.

Bëhet fjalë për një skenar të denjë për filmat horrorë hollivudianë. “Arratisja” e amfibëve gjigantë ndodhi në qytezën Dinh Binh në jug të Vietnamit. Sipas autoriteteve, krokodilët mundën të arratiseshin nga rezervati me 540 syrësh, pas reshjeve të shumta të shiut që bënë që niveli i ujërave të rritej aq shumë sa të tejkalonte murin rrethues.

Nga kjo kanë përfituar 100 krokodilë, që kanë gjetur strehë në moçalin aty afër, por edhe në qytet. Amfibët e parë u panë në shkollën fillore të qytezës dhe menjëherë u dha alarmi. Rrugët e qytetit u boshatisën dhe nisën të patrulloheshin nga grupet e emergjencave civile që këshilluan banorët të shmangin qendrimin në katet përdhese të godinave.

Pas një operacioni të gjërë, këto grupe mundën të kapin 60 krokodilë, që të gjithë nëpër rrugët e qytezës, ndërsa 40 të tjera janë ende të lirë. Nga frika e ndonjë tragjedie, autoritetet urdhëruan mbylljen e të gjitha shkollave.

Krokodilët e arratisur janë ndër më të rrezikshmit e këtij lloji, disa metra të gjatë dhe me peshë që shkon nga 60 deri në 70 kilogram.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
mire qe skan ngren ndonjeeeee njeriiii


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
nje krokodil vrapon aq shum sac vrapon mbrapsht nje njeri i rritur


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons