Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Çuditi botën! 84-vjeçari kinez lëviz objekte me energji të brendshme! (video)

Xhiron e botës bëri para dy vjetësh, një reportazh i televizionit kinez, në të cilin një 84-vjeçar lëvizet objekte duke përdorur energji të brendshme!

Në kinë,t
eknika në fjalë quhet; Qi dhe praktikohet nga murgj budist Shaolin.

Kështu, gjatë kohës kur 84-vjeçari filmohej, tregon se duke përdorur Qi, mund të lëviz tulla, të thyej objekte dhe sende të ndryshme nga distanca, të presë barkun e tij me një hanxhar dhe të mos pësoj asgjë!

Dy vjet pas reportazhit, specialist tentuan të shpjegonin mënyrat dhe teknikat se si 84-vjeçari mund të bënte kaq shumë “çudira” me energjinë e tij të brendshme, por më kot!

Artet Marciale Ezoterikë, gjithashtu quhen dhe Tradita –Filozofike dhe që synon në formimin e vazhdueshëm të nxënësve, në botën e jashtme, por kryesisht në atë të brendshme, nëpërmjet një rruge të zhvillimit të potencialit të plotë deri sa arrin pikën më të lartë të evolucionit të tij.

Provat që kalon nxënësi dhe sipas mësimeve të ardhura nga e kaluara e largët, janë të vazhdueshme dhe pa ndërprerje për gjithë jetën e tij.

Të famshmit, murgjit luftëtar të Shaolin, mundën të arrinin në një nivel të lartë të evolucionit të Arteve Marciale, të kombinuara me fenë e tyre dhe duke zhvilluar teknika ë aftësive psikike, si një gjendje harmonike natyrale për ta.

Ndërkohë, provat të cilat duhet t’i kalonin me sukses murgjit në manastiret e tyre, na tregojnë se ata i kalonin kufijtë e tyre natyral, duke kontrolluar Emocionet dhe Mendjen e tyre.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
qenka me tvertet dicka e cuditshmeee


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons