Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Edhe pse mund t’ju duket e pabesueshme, janë mëse të vërtetë dhe ekzistojnë!
Dimë se deti, oqeanet etj, mbartin në “barkun” e tyre qenie të cilat nuk kanë parë ende dritën e diellit.
Madje, siç dhe është deklaruar zyrtarisht nga oqeanologët dhe shkencëtarët e ujit, citon alb-observer.com, ajo çka dimë për oqeanet nuk i kalon 15%.
Me pak fjalë, siç dhe pohojnë vetë shkencëtarët kemi dhe shumë rrugë të largët për të zbuluar përqindjen e mbetur, e cila nuk është një përqindje e vogël por plotë 85%.

Pa dashur të zgajtemi, po ju prezantojmë me 5 “përbindëshat” e ujit, siç edhe njihen dhe sot:

1. “Përbindëshi” Blodfish, jeton në thellësi të mëdha ku presioni i ujit është disa dhjetëra herë më i lartë se në sipërfaqen të ujit.
2. “Përbindëshi” Axolotl, është një nga speciet më mresëlënëse, për shumë arsye, p.sh paraqitje dhe aftësia e tij rigjenerohen.
3. “Përbindëshi” Frilled Shark, është një nga speciet më të çuditshme ndër peshkaqenët në gjithë botën. Është njëri nga peshkaqenët e vetëm, të cilët kanë trup ngjale dhe një formë të veçantë të kokës, e cila nuk ndeshet në asnjë peshkaqen apo peshk tjetër.
4. “Përbindëshi” Anglerfish, është një nga speciet më të çuditshme në paraqitje të peshqve në det. Njihet në gjuhën shkencore si Melanocetus johnsoni, si dhe gjithashtu është dhe një nga speciet më të njohura të ujit.

5. “Përbindëshi” Cowfish, është një tjetër specie i cili jeton në shkëmbinjtë nënujor të Oqeanit Indo-Paqësor, pjesërisht në ujërat më të turbullt të tij.
________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster

ky duket si engjell clloj perbindeshi me qen kyyy


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons