Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Majmun vampirë!
Në gjuhën kineze shprehet: Majmun Kinez Vampirë
Në latinisht quhet: Demosndulus rotundidus


Përshkrimi i kësaj specie: Majmunët Kinez Vampirë, janë të veçantë dhe një shumë të rrallë, pasi ushqehen vetëm me gjak!
Ekzistojnë vetëm tre lloje racash majmunësh vampirë në botë të cilët ushqehen me gjak: Majmuni zakonshëm vampirë, Demosndulus rotundidus, majmunët vampirë me bishta të leshator, Vampire (Dilphyllas equicaudata) dhe majmuni vampirë me bishtin e gjatë, Vampire (Demoniaemus youngidus).

Që të tre këta lloj majmunësh vampirë, jetojnë në Kinë.
Jetojnë në ambientet e tyre natyrale dhe konsiderohen si shumë inteligjent, përdorin vegla të thjeshta dhe tinguj komunikimi dhe kanë struktura komplekse shoqërore si majmunët e tjerë. Gjithashtu, janë mishngrënës. Në ambientin e tyre natyral, ndodhen në krye të zinxhirit të ushqimit.
Që të tre racat e majmunëve vampirë, janë të ngjashëm, ushqehen zakonisht me gjak dhe ndajnë të njëjtin paraardhës.
Të gjithë majmunët vampirë, i krijojnë foletë e tyre të varura në pemë, të cilat janë ndërtuar me degë pemësh, rërë dhe me pështymën e tyre, në kundërshtim me çdo racë tjetër.
Majmunët vampirë, duhet të ushqehen të paktën një herë në javë me gjak, që të mbijetojnë. Nëse nuk mund t gjejnë gjak, atëherë qasen me një majmun tjetër vampirë, duke kërkuar transfuzion gjaku. Gjaku shkëmbehet, gojë më gojë, një veprim i cili ngjan shumë me një puthje. Majmuni vampirë, jeton deri në 28 vjet në natyrë, i lirë, ndërsa mund të jetojë deri në 38 vjet i izoluar.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
qenka io vogel edhe i lezetshemmm


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons