Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Zbuloni sa vleni për “Facebook” e “Google”

Një aplikacion i ri në internet i jep kujtdo mundësinë që të shikojë se sa para fiton “Google” dhe “Facebook” nëpërmjet përdorimit të të dhënave të tij.

I sapohedhur në rrjet për versionet e lund
rimit “Firefox” dhe “Chrome”, “Privacyfix” skanon dhe gjurmon aktivitetin online dhe të dhënat e llogarisë, që përdoren nga dy gjigantët e internetit për arritjen e përfitimeve jashtëzakonisht të larta nga reklamat.

Aplikacioni i jep mundësinë kujtdo që të kuptojë se sa vlerë ka ai për kompanitë në fjalë.

”Dëshirojmë që njerëzit të kuptojnë se përdorimi i këtyre faqeve në të vërtetë nuk është falas, por një shkëmbim tregëtar”, u shpreh krijuesi i programit, Jim Brock.

Brock pranoi se në këtë fazë fillestare, përllogaritjet e programit të tij mund të mos jenë “shumë të sakta”, por ai shtoi se qëllimi i tij është të ndërgjegjësojë njerëzit për atë që ndodh në të vërtete në rrjet dhe për mënyrën se si të dhënat e tyre trafikohen.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons