Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Roboti i NASA-s, Curiosity zbuloi një “objekt të ndritshëm” në sipërfaqen e plantit të kuq, i cili ka ngjallur reagime dhe mëdyshje të fuqishme në ciklet shkencore.
Ndërkohë, të shumtë janë ato cikle shkencore që nuk u bindën nga shpjegimi i dhënë prej NASA-ës, në të cilin thuhej: “Ekipi i shkencëtarëve që merret posaçërisht me Curiosity, vendosi të mos e përdor krahun robotik më 8 tetor, kur Curiosity zbuloi një objekt të ndritshëm në sipërfaqen e Marsit. Objekt ky, i cili mund të jetë një “pjesë” e robotit”, theksohet në njoftimin e NASA-ës.
Ndërkohë mësohet, po sipas deklarimeve për shtyp të NASA-s, se: “Curiosty po nxjerr dhe shumë fotografi të tjera të objektit, me qëllim që të ndihmojë ekipin e shkencëtarëve që të shqyrtojnë më mirë të dhënat dhe të evitohen ndikimet negative, gjatë marrjes së mostrave të këtij objekti, që ndodhet në sipërfaqen e Marsit”.
Misioni i robotit, me afat kohorë dy vjeçar, është të eksplorojë sipërfaqen dhe jo vetëm të Marsit, duke tentuar të vërtetojë nëse në të shkuarën ekzistonin kushtet e përshtatshme për jetë në këtë planet. Curiosity u ul në sipërfaqen e marsit, në 6 gusht, duke hapur kështu një kapitull të ri në historinë e eksplorimeve ndërplanetare./alb-observer/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons