Forumi Kuq E Zi
Njeriu pa fytyrë, frikë se mos djali që ende s’ka lindur bëhet si ai (Foto shokuese) Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Njeriu pa fytyrë, frikë se mos djali që ende s’ka lindur bëhet si ai (Foto shokuese) Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Një baba flet për herë të parë për historinë e tij, dhe për ndjesinë e të jetuarit si pa fytyrë, ndërsa tregon se ka frikë për fatin e fëmijës së tij ende të palindur.

Mohammad Latif Khatana, 32 vjeç nga Kashmiri i Indisë nuk mund të shohë apo punojë për shkak të fytyrës së tij të tmerrshme të mbushur plot gunga.

“Pres me lumturi të bëhem baba por në të njëjtën kohë jam i shqetësuar se mos im bir bëhet si unë, nuk do e duroja dot të kishte jetën time”, shprehet Mohammad, citon noa.al.

Ai jeton me gruan e tij 25 vjeçaren Salima në Tuli Bana në Kashmir ndërsa udhëton 4 muaj në vit për të lypur për të siguruar para.

32 vjeçari lindi me një gungë të vogël në fytyrë, por me kalimin e viteve ajo u rrit dhe u bënë disa të tilla të cilat i mbuluan fytyrën dhe e bën të pamundur shikimin e tij.

Latif tregon se nëna e tij qan ende kur e shikon dhe pyet veten se çfarë mallkimi ka rënë mbi djalin e saj, ndërsa 3 vëllezërit dhe dy motrat e tij nuk kanë asnjë problem, ndërsa thotë se përveç vëllezërve dhe motrave të tij ka kaluar një fëmijëri shumë të vetmuar pasi askush nuk donte të luante me të.

Në vijim tregon se e humbi shikimin kur ishte vetëm 8 vjeç, ndërsa tregon se mundohet shumë për të mbajtur familjen e tij duke lypur edhe pse shpesh e poshtërojnë.

Në rrëfimin e tij flet për poshtërimet e pësuara se si njerëzit e kanë pështyrë dhe për vështirësinë e gjetjes së gruas, deri sa dëgjoi për Salimën.

“Gruaja ime ka vetëm një këmbë dhe për vite të tëra ka vuajtur për të gjetur burrë, dhe në momentin që u takuam kuptuam se ishim për njeri tjetrin, pasi ishim të paplotë. Tani ndihem më i plotësuar dhe gruaja ime është në muajin e shtatë të shtatzënisë por unë kam frikë se mos fëmija më ngjan mua, megjithëse po e pres me shumë emocione”, deklaron 32 vjeçari.

Ai tregon se nuk është mjekuar asnjëherë deri më tani për shkak të varfërisë dhe se një doktor i kishte thënë që të mos bënte fëmijë dhe për këtë arsye Mohammad është tepër i frikësuar.

8 vjet më parë vëllai i tij shiti një sipërfaqe të madhe toke për ta dërguar te një mjek, por edhe vizita nuk i dha rezultat.

Mjeku i tha se kjo situatë vinte për shkak të një eklipsi diellor kur nëna e tij kishte qenë shtatzënë dhe se çdo lloj operacioni do i rrezikonte jetën. /noa/

Njeriu pa fytyrë, frikë se mos djali që ende s’ka lindur bëhet si ai (Foto shokuese) 13
Njeriu pa fytyrë, frikë se mos djali që ende s’ka lindur bëhet si ai (Foto shokuese) 22
Njeriu pa fytyrë, frikë se mos djali që ende s’ka lindur bëhet si ai (Foto shokuese) 31


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
e tmerrshme sa gjynah per te gjorin me vjen shum keq qe perendia e paska ndeshkuar tgjorin ne ket menyreee


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons