Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Bombardimet në territorin e Sirisë vijuan dhe natën e shkuar si nga ajri po edhe nga toka, të ndërmarra nga ushtria turke. Frikë për përhapjen e konfliktit në rajon.
Ndërkohë, siç citon alb-observer.com nga burime ushtarake të bëra të ditura orët e fundit, mundësia e një ndërhyrje ushtarake tokësore në Siri, ka rritur së tepërmi tensionin në rajon.
Bombardimet e n dërrmuara natën shkuar nga aviacioni luftarak turk, kishin si objektiv baza ushtarake siriane, në qytetin Tel Ampian, në zonën kufitare ndërmjet dy vendeve, në shenjë hakmarrje për vdekjen e pesë shtetasve turq si pasojë e predhës, e cila u lëshua nga territori sirian.
Kryeministri turk, Rexhep Tajip Erdogan deklaroi: “Këto provokime kundër sigurisë së Turqisë, nuk mund të lihen pa u përgjigjur. Iu përgjigjëm Sirisë në sulmin që ndërmorën me predhë, duke sulmuar baza ushtarake në territorin e Sirisë”.
Ndërkohë, mësohet nga burime ushtarake se Ankaraja, po përgatitet intensivisht për ndërhyrje ushtare në Siri. Pritet që ditën e sotme, parlamenti turk të miratojë me votën e tij një ndërhyrje ushtarake tokësore nga ushtria turke, kjo gjithmonë nëse konsiderohet e “domosdoshme”.
Pak pas mesnate, citon alb-observer.com, një raport-kërkesë që mbante firmën e kryeministrit turk, është adresuar për në Byronë e Asamblesë së Madhe Kombëtare Turke, me qëllim që kjo e fundit miratoj dhe të autorizoj një ndërhyrje ushtarake tokësore në territorin e Sirisë.


“Në këtë kontekst dhe duke u përputhur me nenin 92 të kushtetutës, kërkoj të jepet leje afatgjate brenda vitit për misione të forcave të armatosura turke dhe për të realizuar rregullime për llogari të qeverisë, me kushtin se madhësia, objektivi, sasia dhe koha e saj do të përcaktohet nga qeveria”, referon në propozimin e tij Erdogan.
Ministri i Jashtëm i Turqisë, Ahmet Davutoglu, ndodhet në kontakt të njëpasnjëshëm me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen.
Që nga dita që u ndërmor sulmi me predhë në territorin turk, Damasku ka njoftuar se po heton me imtësi dhe me urgjencë këtë incident me qëllim që të zbardhen detajet, autorët dhe vendi prej ku u lëshua kjo predhë, ndërkohë këshilloi gjakftohtësi. Ministri i Informatikës së Sirisë, Omran Zoampi transferoi gjithashtu ngushëllimet e tij ndaj popullit turk, duke thënë: “Vendi im respekton sovranitetin e hapësirës territoriale të vendeve fqinje”./alb-observer/________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
si nuk i ndalun njjeher kto luftetart qoft edhe per nje her tvetme se ckenaqesi u sjell lufta


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons