Forumi Kuq E Zi
Boks, shqiptari sfidon kampionin serb Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Boks, shqiptari sfidon kampionin serb Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Boks, shqiptari sfidon kampionin serb Empty Boks, shqiptari sfidon kampionin serb prej Sun 07 Oct 2012, 09:41

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Boks, shqiptari sfidon kampionin serb 6964130a6e5a2ce8c5a7fab6251afd2e_L
Boksieri shqiptar nga Gostivari i Maqedonisë, Nuri Seferi, të dielën në Shkup do ngjitet në ring për t’u përballur me boksierin serb, Nenad Stankoviç, për titullin e kampionit të Europës në versionin WBO.

Një ditë përpara se sfidës, boksierët kanë bërë peshimet zyrtare. Gjatë një konference të përbashkët për media ata kanë bërë të ditur se janë të përgatitur maksimalisht për ndeshjen.

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, ka thënë se asnjëherë nuk del i papërgatirur në ring, por fakti që këtë herë do të ketë përballë një kundërshtar serb e motivon edhe më tepër për fitore.

”Cdo kundërshtar mua më shton motivin për të qenë në formë sa më të mirë në ring, por ky është një rast më i veçantë që më motivon edhe më shumë. Jam stërvitur mirë, kështu që për nesër jam i gatshëm të ndeshem. Kundështari është shumë i fortë, siç tregon fakti se nga viti 2007 s’ka humbur asnjë ndeshje. Pres që neser të kemi një ndeshje të forte, por unë jam maksimalisht i përgatitur dhe më i miri le të fitojë në fund”, deklaroi Seferi.

Boksieri serb vlerësoi kundërshtarin e tij shqiptar duke thënë se nuk mund të flitet për fitore përpara ndeshjes. Ai pret që në këtë takim të fitojë më i mirë.

”Unë jam kampion në verzionin GBU/WBO në kategorinë e mesme, ku Holifilldi është kampion i botës. Sa i përket kundërshtarit tim, vlerësoj se është luftëtar i mirë dhe do t’i përgjigjem në mënyrën më e duhur në këtë ndeshje. Por, në fund le të fitojë më i forti”, u shpreh kampioni në fuqi, Nenad Stankoviç.

Përballja mes Nuri Seferit dhe serbit Nenad Stankoviç do të zhvillohet në 12 raunde. Organizatorët thanë se për këtë ndeshje të boksit, interesimi është shumë i madh.

Boksieri shqiptar, nëse mposht kundërshtarin serb, është shprehur se fitoren do t’ia dedikojë 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons