Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Funksioni i fshehur në Windows 8 i quajtur Windows-SmartScreen dërgon në Microsoft informacion për çdo aplikim që përdoruesi shkarkon nga interneti, përpiqet ta instalojë ose instaloi në sistemin operativ, njoftoi programisti Nadim Kobeissi që zbuloi këtë funksion. Qëllimi i SmartScreen është mbrojtja e përdoruesit nga software e dëmshme. Të dhënat dërgohen atëherë kur përdoruesi fillon installimin. “Informacioni dërgohet menjëherë. Për çdo aplikim që ju shkarkoni dhe instaloni. Ky është një problem shumë serioz konfidencialiteti për përdoruesit, duke pasur parasysh bashkëpunimin e Microsoft me organet e pushtetit dhe gatishmërinë e tij për të transferuar të dhëna në strukturat shtetërore”, – ve në dukje Kobeysi. Funksioni SmartScreen është aktivizuar nga default. Në qoftë se atë e çaktivizon (dhe kjo nuk është aq e lehtë), atëherë Windows do të kujtojë vazhdimisht përdoruesin që ai ta aktivizojë atë përsëri


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons