Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Simbolet se si të lexojm etiketat veshje... prej Sun 30 Sep 2012, 10:14

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Të gjithë i kanë parë, por më pak kohë kemi kushtuar vëmendje për atë që ata në fakt thonë.Fjala është shkruar simbole në etiketat tona veshje, të cilit dështimi ka na shpesh dëmtuar ato.

Dora enë me ujë

Do të thotë se larje dhe t'i shtyer të këtij veshjes mund të bëhet me dorë dhe duhet të bëhet me kujdes. Kini kujdes të mos shtrydhni fort.

Temperatura në enë

Kur temperatura është treguar në gradë, me numra brenda një kavanoz, duke treguar se është maksimale e larjes, dhe se nuk duhet të tejkalohet, ashtu siç do të dëmtojë veshjet tuaja.

trekëndësh

Tregon se veshjet mund të jenë zbardhen.

Rrethi me pikë

Një rreth me një pikë në brendësi na tregon se ne mund të përdorim për këtë tharëse veshje. Temperatura tharjes është e treguar nga pika: 1 për temperaturë të ulët, temperaturë të lartë 2. Dhe ikona, bllokon duke përdorur tharëses.

Kuti me tre vija

Nëse ju gjeni një emërtim veshjeve, një kuti me tre vija në të, kjo tregon se ajo nuk mund të centrifugohen. Dhe ne duhet të nderojmë më njëri-tjetrin në mënyrë që të vishen përthahet, pa qenë i varur sepse ju thyen.

hekur pika

Simbol që na jep dritën e gjelbër për hekurosje një fustan. Brenda pikat e tij duke folur për zbutjen nivelet. Në mënyrë të veçantë, tri pika kanë të bëjnë me pëlhura veshje rezistente të tilla si pambuku, të cilat mund të jetë shtrirë në temperatura deri në 200 ° C. Por dy pika duhet të jetë temperatura të ulëta deri në 150 ° C dhe t një pikë të vetme, ju duhet të jenë të vetëdijshëm seVeshje është delikate.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
i kam lexu shum her po jaqe si fiksoj dottt cme boooo


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons