Forumi Kuq E Zi
Fotografohen fantazmat e ushtuarve të luftës së II botërore!!! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Fotografohen fantazmat e ushtuarve të luftës së II botërore!!! Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Fotografohen fantazmat e ushtuarve të luftës së II botërore!!! Fantazma
Reshteri John Tulloch, po ndiqte rrugëtimin e famshëm të “vdekurve” në Bornero, ku shumë robër lufte të forcave ushtarake të aleancës, humbën jetën gjatë luftës së dytë botërore!Një fotografi tronditëse, citon alb-observer.com, e cila u nxor para pak kohësh, ka fokusuar “hijet” e ushtarëve, apo thënë ndryshe fantazmat e ushtarëve tek po marshonin.

Me dhjetëra figura të skeletosura, shfaqen në fotografi.
Ndërkohë ekziston dhe mendimi tjetër, që pretendon se “fantazmat” e fotografisë mund t ë jenë rezultat i një printimi të varfër, apo një reflektim drite në lenten e aparatit.

Më shumë se 2.400 ushtarë humbën jetën në të ashtuquajturën “Death Marches”, pasi ushtria Japoneze u tërhoq dhe gjatë tërheqjes, të gjithë robërit e luftës i ekzekutoi.
Fotografohen fantazmat e ushtuarve të luftës së II botërore!!! Death
Fotografohen fantazmat e ushtuarve të luftës së II botërore!!! Death-1


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
a ka pas guxim ai qe u ka bo fotot?


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons