Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Bukuresht, aty ku nuset rrëmbehen dhe martohen me armë në dorë

Nëse shkoni në një martesë në Rumani mos u habisni nëse në një moment nusja zhduket para syve të të ftuarve, pasi rrëmbehet nga miqtë dhe të afërmit dhe tërhiqet ashtu e veshur me të bardha rrugëve të qytetit.

Ky është një rit i nuses, ku sipas traditës në Rumani ajo duket e vështirë për tu dhënë, të paktën deri në momentin e hedhjes së buqetës.

Në Bukuresht kjo traditë me origjinë nga zonat më të largëta të Ballkanit po bëhet gjithmonë e më e zakonshme.

E shtuna është dita e preferuar për “grabitje”. Nusja tërhiqet në një vend tepër të frekuentuar ku kërcehet nga gëzimi dhe shkrepen fotografi.

Dhëndri për të marrë nusen e tij duhet tu dhurojë miqve të saj disa shishe whiski, ose duhet të bëjë një deklaratë të zjarrtë dashurie në publik.

Të shtunën e kaluar rreth 20 nuse u mbajtën peng te Harku i Triumfit, ndërsa disa të tjera u çuan jashtë qytetit, ku nuset të veshura me të bardha pozuan edhe me armët e “grabitësit”.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons