Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Fjalimi i Eastwood, çmend rrjetet sociale prej Sat 01 Sep 2012, 22:37

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Fjalimi i Eastwood, çmend rrjetet sociale

Fjalimi i aktorit dhe regjisorit Clint Eastwood në Konventën e Republikanëve në Tampa të Floridas, ka shkaktuar lumë ironish nga përdorues të rrjeteve sociale në Shtetet e Bashkuara.

Legjenda 82-vjeçare e Hollywood-it, i njohur për mbështetjen që u ofron konservatorëve republikanë, mbajti një fjalim në Konventë, ku mes duartrokitjesh të shumta nga delegatët e pranishëm, improvizoi një intervistë me një karrige bosh, ku mendohej të ishte ulur presidenti Obama.

“Një karrike bosh dhe një teleprompter. Njësoj si të thuash, ke vetëm llafe dhe distinktiv”, i ka thënë Eastwood presidentit në dialogun e simuluar.Pas kësaj, në rrjetin social Twitter #eastwoodi
dhe #invisibleObama janë shndërruar në kryetema botërore ku mijëra përdorues të internetit kanë postuar foto të “dialogimit” me karrigen bosh. Më herët vetë presidenti Barack Obama replikoi ndaj monologut të aktorit me një foto të publikuar në Twitter dhe Facebook. Stafi i presidentit ka vendosur në rrjetet sociale një foto që tregon karriken e presidentit, pas të cilës shihet koka e Obama-s dhe poshtë shkruhet: “This seat is taken” (Ky vend është i zënë).


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons