Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Nuk do ta besoni sa herë e dha provimin për patentë dhe pse nuk e ka marrë..

Shumë nga ne që kemi hyrë në provimin për patentë, edhe kanë ngelur herën e parë. Disa kanë dështuar dhe në provën e dytë, të tjerë syresh dhe në të tretën. Por deri këtu. Rrallë dëgjon dikë që të thotë se ka hyrë në provim patente pesë apo gjashtë herë dhe ende nuk ka marrë një leje drejtimi automjeti.

Kurse personi që shikoni në foto, ka tejkaluar çdo shifër që mund të hamendësojmë: Plot 960 herë! Po po, e dëgjuat mirë, ajo ka hyrë në provim për patentë për 960 herë me radhë dhe gjithnjë ka dështuar.

Ajo është 69 vjeçe sot dhe quhet Tsa nga Korea e Jugut. Dhe meqë ligji, siç raporton noa.al, nuk pengon kufizim afatesh për dhënie provimi patente, që prej prillit 2005, ajo thuajse çdo ditë shkon në provim me shpresë që të ketë dhe ajo një patentë për ti dhënë makinës.

U desh hera e 961-të që hynte në provim, që koreania 69-vjeçare më në fund të pajiset me patentë shoferi.

“Kur më në fund e mori patentën, nisëm ta duartrokasim të gjithë, madje disa i dhuruan buqeta me lule. Për Tsa ishte një festë e vërtetë”, - thotë Park Sou Yion, instruktor dhe përgjegjës për provimin e dhënies së lejes për drejtim automjeti.

“Me thënë të drejtën, për ne ishte si të hiqnim nga shpina një barrë të rëndë. Për më tepër, nuk gjenim dot as kurajën që ti themi të tërhiqet, por më në fund ajo ia doli”.

Dhe gruaja tashmë e moshuar, është e lumtur sepse jo vetëm ka marrë patentë, por ka fituar edhe një makinë. Kompania më e madhe e prodhimit të makinave në Korenë e Jugut, Hyundai-Kia, i ka dhuruar një makinë.

Tani që i ka të dyja, duke kujtuar faktin se 960 herë ngeli në provim, urojmë dhe duam shumë, që mos bëjë ndonjë aksident...


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons