Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Si të Lidhni Kravaten? prej Thu 30 Aug 2012, 16:27

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Hapi 1
Jakën e këmishës e ngre Lart dhe të mbyllë kravatë rreth e pasme e qafës tuaj. në fund të gjerë e lidhin duhet te rri poshtë rreth dy herë më të ulëta si në fund të hollë, por mund të rri më afër për të drejtën tuaj ose dorën e majtë, në varësi të asaj më të rehatshme për ju.


Hapi 2
Përfundojë në fund të gjerë në fund të hollë rreth dy herë, një inç pak më poshtë qafën tuaj. Në fund të gjerë duhet të shkojë mbi në fund të hollë e parë.


Hapi 3
Pas përfundimit të përfundimit të gjerë rreth herë të dytë, të shtyjë atë nga ana e prapme e formë-V bërë nga nyjë formuar pjesërisht.


Hapi 4
Fut në fund të gjerë e lidhin me lak para nyjë.


Hapi 5
Butësisht shemb në dy skajet e hollë dhe të gjerë nën nyje deri në nyjë është e ngushtë.


Hapi 6
Mbajtur në fund të hollë e kravatë, ndërsa ju rrëshqitje nyjë ngadalë deri në qafën tuaj.


Hapi 7
Tani shikoni poshtë në punë dore tuaj. Në qoftë se në fund të hollë varet poshtë në fund të gjerë, zgjidh lidhin dhe të fillojë përsëri, këtë herë me fund të gjerë në lartësi të ulët se sa herë të parë.


Hapi 8
Ose, nëse në fund të gjerë varet shumë të ulët, zgjidh lidhin dhe të fillojë përsëri me fund të gjerë në lartësi më të lartë se sa hera e parë.


Hapi 9
Pasi të jeni të kënaqur me mënyrën që ju keni lidhur kravatë, rrokullisje prapa tuaj jakë poshtë dhe të jetë në rrugën tuaj.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Si të Lidhni Kravaten? prej Thu 30 Aug 2012, 18:14

mace

avatar
Antar Special
Antar Special
eh mora djema kini halle edhe ju hahahahha

3 Re: Si të Lidhni Kravaten? prej Thu 30 Aug 2012, 18:26

Aldo

avatar
Moderator
Moderator
Po mua do ma lidhesh pak ate ...........

Kravaten.....

4 Re: Si të Lidhni Kravaten? prej Thu 30 Aug 2012, 18:32

mace

avatar
Antar Special
Antar Special
@Aldo shkruajti:Po mua do ma lidhesh pak ate ...........

Kravaten.....
ta lidh une cke ti zemer...

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons