Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Kultivuesit e pëllumbave postierë në Angli kanë arsye të besojnë në dukurinë që dashamirët e pëllumbave e quajnë “Trekëndëshi i Bermudeve për zogj”.
Gjatë vikendit të kaluar, nga 232 pëllumba të lëshuar, vetëm 23 kanë arritur të kthehen te destinacioni i tyre.
Ndonjëri nga pëllumbat e humbur kushton madje edhe 300 mijë dollarë, ndërsa besohet se janë zhdukur ndërmjet qyteteve Thirsk, Wetherby dhe Konsett, në veri të Anglisë.
Meqë kjo nuk është hera e parë që ka ndodhur kështu, ekzistojnë teori pse po zhduken zogjtë.
Disa pëllumbaxhi mendojnë se bëhej fjalë për dukuri mbinatyrore, ndërsa të tjerët besojnë se ka dorë aktiviteti i jashtëzakonshëm diellor i cili ndikon në fushën magnetike të tokës dhe në këtë mënyrë pengon orientimin e zogjve.
Dyshohet edhe bazën e afërme të sapunimit Menwith Hill, për të cilën mendohet se emeton sinjale të jashtëzakonshme elektronike që cilat ndikojnë në humbjen e orientimit të pëllumbave.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons