Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : Previous  1, 2

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 2 e 2]


$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
First topic message reminder :

Seksi oral është i mirë për shëndetin e grave dhe ju bën të ndiheni të lumtur, në bazë të një studimi që ka studiuar efektet e 'kimikateve në ndryshimin e humorit' në spermë.
Studimi i bërë nga Universiteti Shtetëror i Nju Jorkut - ku shkencëtarët e kryen studimin me anë të anketës dhe jo përmes eksperimentit praktik - krahasuan jetën seksuale të 293 femrave me shëndetin e tyre mendor.

Studimi tregoi se lëngu i spermës përmban kimikate që ngrejnë humorin, rritin dashurinë, shkaktojn gjumë dhe gjithashtu përmban të paktën tre kimikatë antidepresivë.

Hulumtuesit gjithashtu thonë se gratë që janë më të pambrojtura(pa prezervativ)dhe kanë seks të rregullt janë më pak depresive dhe i kryejnë më mirë testet njohëse.
Sperma përmban një tjetër kimikat bashku me spermatozoidët, duke përfshirë kortizolin, i cili është i njohur për të rritur dashuri përmes estrogjenit, i cili lartëson humorin dhe oxytocin, i cili gjithashtu lartëson humorin.
Ai gjithashtu përmban hormonin thyrotropin(antidepressant), melatonin (një gjumë sjellës), dhe madje edhe serotonin neurotransmitter (ndoshta më i njohur si antidepressant).
Duke pasur parasysh këto përbërës - dhe kjo është vetëm një mostër e vogël e që gjenden në spermën e njeriut - Hulumtuesit Gallup dhe Burch, së bashku me psikologun Steven Platek, formuluan hipotezën se gratë që kanë marrëdhënie seksuale të pambrojtura duhet të jetë më pak në depresion se pjesëmarrëset që kanë mardhënie të kontrolluara.

Hulumtimi sugjeron se, nuk është se gratë që kanë marrëdhënie seksuale janë thjesht më të lumtura, por se nivelet e lumturisë mund lidhen me sasinë e spermës brenda trupit të tyre.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ALENA shkruajti:Kundrazi ja vlen,,e meson cdo femer,,u tregon gjera te ndryshme e te bukura,,ashtu s'i profesori im
kot nuk ja vlen, un thash se behej praktik ahhahaha


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

LAKSI & E

avatar
Webmaster
Webmaster
@$EB@$TJ@N shkruajti:
ALENA shkruajti:Kundrazi ja vlen,,e meson cdo femer,,u tregon gjera te ndryshme e te bukura,,ashtu s'i profesori im
kot nuk ja vlen, un thash se behej praktik ahhahaha
Edhe ti bene prakik pastaj


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

shaban cakolli

avatar
Antar Special
Antar Special
te mos i leme gocat ne depresion

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 2 e 2]

Shko tek faqja : Previous  1, 2

Posto temë të re  Përgjigju temës

Similar topics

-

» Galeri? Ku është?

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons