Forumi Kuq E Zi
Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 2]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin Sperma-eshte-e-mire-per-shendetin-e-grave-lufton-depresionin
Seksi oral është i mirë për shëndetin e grave dhe ju bën të ndiheni të lumtur, në bazë të një studimi që ka studiuar efektet e 'kimikateve në ndryshimin e humorit' në spermë.
Studimi i bërë nga Universiteti Shtetëror i Nju Jorkut - ku shkencëtarët e kryen studimin me anë të anketës dhe jo përmes eksperimentit praktik - krahasuan jetën seksuale të 293 femrave me shëndetin e tyre mendor.

Studimi tregoi se lëngu i spermës përmban kimikate që ngrejnë humorin, rritin dashurinë, shkaktojn gjumë dhe gjithashtu përmban të paktën tre kimikatë antidepresivë.

Hulumtuesit gjithashtu thonë se gratë që janë më të pambrojtura(pa prezervativ)dhe kanë seks të rregullt janë më pak depresive dhe i kryejnë më mirë testet njohëse.
Sperma përmban një tjetër kimikat bashku me spermatozoidët, duke përfshirë kortizolin, i cili është i njohur për të rritur dashuri përmes estrogjenit, i cili lartëson humorin dhe oxytocin, i cili gjithashtu lartëson humorin.
Ai gjithashtu përmban hormonin thyrotropin(antidepressant), melatonin (një gjumë sjellës), dhe madje edhe serotonin neurotransmitter (ndoshta më i njohur si antidepressant).
Duke pasur parasysh këto përbërës - dhe kjo është vetëm një mostër e vogël e që gjenden në spermën e njeriut - Hulumtuesit Gallup dhe Burch, së bashku me psikologun Steven Platek, formuluan hipotezën se gratë që kanë marrëdhënie seksuale të pambrojtura duhet të jetë më pak në depresion se pjesëmarrëset që kanë mardhënie të kontrolluara.

Hulumtimi sugjeron se, nuk është se gratë që kanë marrëdhënie seksuale janë thjesht më të lumtura, por se nivelet e lumturisë mund lidhen me sasinë e spermës brenda trupit të tyre.

Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

okl01

okl01
Antar Special
Antar Special
oburra femra ca prisni me, beni seks sa me shum se ju ben mir , Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876

LAKSI & E

LAKSI & E
Webmaster
Webmaster
Eshte e vertet qe sperma t'a miremban Lekuren e trupit dhe te fytyres Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ahahah do na shtrydhin fare mbas ktij studimit kto ahahah Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

LAKSI & E

LAKSI & E
Webmaster
Webmaster
Jo jo pa merak rri t'i ne femrat kemi gjynaf,,une e kam mesuar edhe ne klinik kur bejsha praktik Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

Alem

Alem
Antar Special
Antar Special
hahahahahha, no koment

LAKSI & E

LAKSI & E
Webmaster
Webmaster
Kemi nevoj edhe per mendin tend Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

Alem

Alem
Antar Special
Antar Special
Une kam njohuri me te sakta per tekniken,ajo eshte fusha e veprimtarise time.Ne keni pyetje per industrine e tekniken me pyesni.

LAKSI & E

LAKSI & E
Webmaster
Webmaster
Une s'kam njohuri ne kete fush Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ALENA shkruajti:Jo jo pa merak rri t'i ne femrat kemi gjynaf,,une e kam mesuar edhe ne klinik kur bejsha praktik Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876
ahaha hkshu gjerash benit praktik ju ahahhahaha Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

LAKSI & E

LAKSI & E
Webmaster
Webmaster
@$EB@$TJ@N shkruajti:
ALENA shkruajti:Jo jo pa merak rri t'i ne femrat kemi gjynaf,,une e kam mesuar edhe ne klinik kur bejsha praktik Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876
ahaha hkshu gjerash benit praktik ju ahahhahaha Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876
Po po,,profesori yne qe njeherit eshte edhe doktor ne kliniken e gjinekologjis,,dhe tere kohen na mesonte kesi gjera Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ahahah po te tera goca ishit atje ju? Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Alem

Alem
Antar Special
Antar Special
Po te kisha profesionine gjinokollogut nuk do isha martuar kurre.

mace

mace
Antar Special
Antar Special
ju piu e zeza o meshkuj hahahaha

Alem

Alem
Antar Special
Antar Special
Ah cfare e kemi lekuren e trashe ne,mbajme shume.

mace

mace
Antar Special
Antar Special
@Alem shkruajti:Ah cfare e kemi lekuren e trashe ne,mbajme shume.
shpresoj Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876

okl01

okl01
Antar Special
Antar Special
@mace shkruajti:ju piu e zeza o meshkuj hahahaha

Pse?

mace

mace
Antar Special
Antar Special
@okl01 shkruajti:
@mace shkruajti:ju piu e zeza o meshkuj hahahaha

Pse?
sepse atyre qe jane cift u duhet sperma e partnereve kunder depresionit dhe do mundohen tu nxjerrin sa me shume Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
@mace shkruajti:
@okl01 shkruajti:
@mace shkruajti:ju piu e zeza o meshkuj hahahaha

Pse?
sepse atyre qe jane cift u duhet sperma e partnereve kunder depresionit dhe do mundohen tu nxjerrin sa me shume Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876
ahahah mace po dhe femrat do mundohen mi ahahahha


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

okl01

okl01
Antar Special
Antar Special
@mace shkruajti:
@okl01 shkruajti:
@mace shkruajti:ju piu e zeza o meshkuj hahahaha

Pse?
sepse atyre qe jane cift u duhet sperma e partnereve kunder depresionit dhe do mundohen tu nxjerrin sa me shume Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876

Te pakten njeher ne dit boll e kan ato

LAKSI & E

LAKSI & E
Webmaster
Webmaster
@$EB@$TJ@N shkruajti:ahahah po te tera goca ishit atje ju? Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876
Po vallai te tera goca,,edhe te betohem ne ZOT s'a here qe kishim ore mesimi me kete profesorin tere kohen na shpejgonte per oraganet e brendshme te femres....Sepse ne ne klas ishim vec femra.....Beso qe eshte shume e vertet kjo qe po te them


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ahahah un kujtova se ai bent epraktik me ndonej studente kurse te tjerat e shikonin ahahhahaha


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

LAKSI & E

LAKSI & E
Webmaster
Webmaster
Jo more kshu,,vec fliste na mesonte se ne nuk dinim gje Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

mace

mace
Antar Special
Antar Special
Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
ahahah dhe un qe vendosa te behesha ashu profesori kur me the ti se ca benit ne oren e atij ajahahahah nuk behem me tani jo e nuk ja vleka ahahahha


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

LAKSI & E

LAKSI & E
Webmaster
Webmaster
Kundrazi ja vlen,,e meson cdo femer,,u tregon gjera te ndryshme e te bukura,,ashtu s'i profesori im Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

Altin

avatar
Antar Special
Antar Special
por cdo femer cdo gje ja vlen

LAKSI & E

LAKSI & E
Webmaster
Webmaster
@Altin shkruajti:por cdo femer cdo gje ja vlen
Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 2745335197


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

Altin

avatar
Antar Special
Antar Special
sa shum vuajm ne djemt per ju si bleta qe nxjer mjalt dhene fund hani mjaltin dhe na hidhni tutje si pa te keq

LAKSI & E

LAKSI & E
Webmaster
Webmaster
@Altin shkruajti:sa shum vuajm ne djemt per ju si bleta qe nxjer mjalt dhene fund hani mjaltin dhe na hidhni tutje si pa te keq
Pa vuajtje dhe mund s'ka pune o Altin Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876 Sperma është e mirë për shëndetin e grave. Lufton depresionin 1416650876


________________________
Sot do të Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do të frikohem të jem i tillë çfarë jam, të gëzohem dhe të kënaqem me të bukurën. Pa frikë do të dashurojë dhe pa frikë do të besojë se më duan ata që unë i dua.
http://kuqezi.albanianforum.net

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 2]

Shko tek faqja : 1, 2  Next

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons