Forumi Kuq E Zi
Zëra nga ferri? Audio dokument nga 14 klm në nëntokë, kujdes është e frikshme! (video) Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Zëra nga ferri? Audio dokument nga 14 klm në nëntokë, kujdes është e frikshme! (video) Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Zëra nga ferri? Audio dokument nga 14 klm në nëntokë, kujdes është e frikshme! (video) VrimeZëra nga ferri? Audio dokument nga 14 klm në nëntokë, kujdes është e frikshme! (video) Dr.AzzacoveZëra nga ferri? Audio dokument nga 14 klm në nëntokë, kujdes është e frikshme! (video) Gjeologet
Kujdes audio dokumenti është i frikshëm!

Para shumë vitesh, pak kohë pas vitit 1960 në Bashkimin Sovjetik, në Siberi u krye një studim eksperimental nga gjeologët.

Gjeologët përdorën sonda shpimi, të cilat mund të arrinin shumë thellë në tokë. Rusët disponojnë sonda shpimi të cilat mund të arrijnë deri në 20 kilometra në thellësi të tokës, të cilat i shesin në vende të tjera siç India, Japonia, Koreja etj, vende të cilat kanë depozita naftëmbajtëse.

Atëherë ndodhi diçka e pazakontë dhe tmerrshme…

…u mësua më parë në Moskë, citon kuqezi.albanianforum.net , e më pas në Finlandë, me an të gazetës prestigjioze Ammenusastia, ku më vonë lajmi udhëtoi dhe në perëndim.
Më konkretisht, kur sonda e shpimit arriti në thellësinë 14.4 kilometër thellësi, papritur filloi të mos ndesh rezistencë dhe rrotullohej jashtë kontrollit, ndërsa aparaturat shënuan një temperaturë mbresëlënëse 1100 gradë celsius.

Gjeologët kuptuan menjëherë se kishin rënë në boshllëk, diçka e ngjashme me një shpellë që ndodhej brenda në tokë. Por, gjeologët ishin të pajisur dhe me mikrofon, me qëllim që të regjistronin ndryshimin e pllakave tektonike dhe shtresave të nëntokës, që ndodhen në këto thellësi.

Papritur, i trembi diçka e ngjashme me lakuriqin e natës sikur deli nga tuneli sëbashku me një rrymë gazi, vetëm se ai (lakuriqi) kishte krah shumë të ndritshëm që shkruanin “kam mbizotëruar” dhe ashtu rrufe humbi në qiell.

Por, befasia erdhi më pas kur ata vendosën një mikrofon në vrimë, ku prej andej regjistruan dhe dëgjuan zëra e ulërima të tmerrshme!

Udhëheqësi këtij studimi eksperimental ishte Dr. Azzacove.
Një nga më të suksesshmit të në fushën e tij.
Më pas, citon vetë Dr.Azzacove deklaroi: “Si komunist që jam, nuk besojë në Qiell apo në Bibël, por si shkencëtarë tani besojë në Ferr! Është e tepërt të them se jemi të shokuar që bëmë një zbulim të tillë. Por di se çfarë pamë dhe se çfarë dëgjuam. Për një gjë jemi të sigurt, se ne shpuam deri në Portën e Ferrit!”.

Një fakt tjetër i rëndësishëm është se gjysma e gjeologëve e braktisën në mes eksperimentin.
“Në vende të transferimit të pllakave tektonike –thotë Dr. Azzacove- dëgjuam zë njeriu të ulërinte nga dhimbjet”, dhe vijojë më tej: “Në fillim kujtuam se britma vinte nga paraturat tona, por kur u përcaktua prejardhja e tij, dyshimet tona më të frikshme u vërtetuan. Nuk ishte ulërimë nga një njeri i vetëm, por nga mijëra apo miliona njerëz”./alb-observer/

Kujdes, është e frikshme nuk këshillohet për njerëz “delikatë”!
Per ju qe keni frik nga kto gjera, ju sugjeroj
MOS E DEGJONI VIDJON ME POSHT !!!!
Në vijim ndiqni audio dokumentin:


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
si qenka kto zerash me tdal nanderr tfutkan frikenn


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons