Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Miliona profile të rreme në Facebook prej Sun 12 Aug 2012, 10:18

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Miliona profile të rreme në Facebook

Numri i përdoruese i rrjetit më të madh shoqëror në botë është rritur madje në 950 milionë, por besohet që 8,7 për qind e përdoruesve të kompjuterit thyejnë rregullat në rrjet, ndërsa kjo përqindje paraqet rreth 83 milionë përdorues të kompjuterit.

Nga numri i përgjithshëm i llogarive të rrejshme në Facebook mësohet që 4,8për qind të llogarive të përdoruesve janë dublikate të cilat personat e njëjtë i mbajnë me emër tjetër.

Mbajtja e dy llogarive është në kundërshtim me rregullat e përdorimit. Po ashtu prindërit të cilët hapin profile për fëmijët e tyre bëjnë gabim shtesë meqenëse kushti për të pasur profil në Facebook është prej moshës prej 13 vjeçare. Llogaritë e kafshëve shtëpiake ose kompanive të cilat nuk kanë kaluar në Facebook Pages përbëjnë 2,4 për qind të numrit të përgjithshëm të përdoruesve të rrjetit shoqëror. Këto llogari janë të lejueshme, por duhet të klasifikohen në mënyrë të drejt. Ndërsa, 1,5 për qind bie në “spamerët”, të cilët paraqesin problemin më të madh për rrjetin shoqëror. Kompania në mënyrë aktive përcjellë përdoruesit të cilët thyejnë rregullat për sjellje në rrjet shoqëror dhe i fshin.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons