Forumi Kuq E Zi
“Curiosity” sjell pamjet e para nga planeti Mars, befasuese! Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
“Curiosity” sjell pamjet e para nga planeti Mars, befasuese! Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
“Curiosity” sjell pamjet e para nga planeti Mars, befasuese! 313186_488790961132330_1421421686_n
“Curiosity” sjell pamjet e para nga planeti Mars, befasuese!

Mjeti eksplorues “Curiosity” u ul në planetin Mars. NASA njoftoi se ka marrë një sinjal nga “Curiosity”, pas një rënie “dramatike” në atmosferën marsiane. “Curiosity” ka dërguar tashmë pamjet e para nga sipërfaqja e Marsit. Anija do t’i nënshtrohet një varg kontrollesh para se të mund të nis misionin e saj mbi sipërfaqen e planetit të kuq. Në momentin kur të jetë bërë gati, përgjatë dy viteve të ardhshme ajo do të mbledh mostra të gurëve për të zbuluar se a do të lejonte ambienti i planetit zhvillimin e jetës në formën e organizmave mikroskopikë. Administratori i NASA-s, Çarlls Boulldën, shpjegoi në një konferencë për media qëllimin e misionit të “Curiosity”. “Sot, rrotat e “Curiosity” kanë nisur të gjurmojnë për gjurmët njerëzore në Mars. ‘Curiosity’ – mjeti më i sofistikuar eksplorues që është ndërtuar ndonjëherë, tani gjendet në sipërfaqen e planetit të kuq ku do të synojë t’u përgjigjet pyetjeve dhjetëra- vjeçare, se “a ka pasur ndonjëherë jetë
në Mars, apo nëse do të mund të zhvillohej jeta në planet në të ardhmen”, tha ai.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons