Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një trup jashtëtokësori, i balsamosur me një lartësi prej 1.5/6 metrash, u zbulua në një piramidë të lashtë që i përket dinastisë të Senesret 11 dhe datohet që nga 1897-ta deri në 1788 para erës së re.
Mumia u varros me kujdes shumë të madh, së bashku me… shumë sende të çuditshme.


Sipas burimeve të ardhura nga institucionet e arkeologjisë Egjiptiane, mumia jashtëtokësore u zbulua nga Dr. Victor Lubek, profesor arkeolog në pension i Universitetit të Pensilvanias. Teksa po kryente gërmime gjatë një ekspedite, arkeologu Lubek e zbuloi mumien në një dhomë të fshehtë të piramidës, ndërkohë që ai po kërkonte fosilet e një mbretëreshe.

Në dhomë, u zbulua gjithashtu dhe përzierje prej ari, argjili dhe një lloj veshje e veçantë e cila mbulonte trupin e mumies.

Për shumë arkeologë, mëdyshjet vazhdojnë të mbeten edhe pse ato thyhen nga pamjet e fotografive të nxjerra posaçërisht me mumien. Ndërkohë fotografia që albobserver.com ju paraqet, është marrë nga hulumtimi i bërë mumies nga një ekip arkeologësh, paleontologësh dhe antropologësh të Universitetit të Illinois në vitin 1972 në muzeun privat Arequipa në Peru.

Ekipi i shkencëtarëve u ftua për të studiuar posaçërisht mumien e rrallë, e cila siç dhe mund ta shikoni, i ngjan një jashtëtokësori.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
interesante


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons