Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 SHBA, ujqërit ruajnë burgun.. prej Fri 03 Aug 2012, 21:13

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

SHBA, ujqërit ruajnë burgun..

Në kohë krize edhe burgjet duhet të gjejnë zgjidhje alternative dhe zëvendësimi i rojeve me ujqër me siguri mund të cilësohet e tillë. Ideja u ka ardhur drejtuesve të burgut shtetëror të Luizianës, në SHBA, që ndodhet në St. Francisville, e që njihet me emrat "Angola" ose "Alkatraci i Jugut".

Bëhet fjalë për të njëjtin burg që u bë i famshëm falë librit dhe filmit "Dead Man Walking" me aktorin Sean Penn.

Sipas gazetës "Wall Street Journal", drejtuesit e burgut të sigurisë së lartë janë detyruar të pushojnë nga puna 105 nga 1200 rojet dhe për të mos humbur kontrollin e perimetrit kanë "rritur" 80 qen të një race mikse kryqëzuar me ujk: kosto totale është 60 mijë dollarë ndërkohë që vetëm rroga vjetore e një roje kushtonte 34 mijë dollarë.

Angola, në të cilin ndodhet edhe të dënuarit me vdekje të Shtetit të Luizianës, është burgu më i madh i sigurisë së lartë në SHBA ku ndodhen rreth 5000 të dënuar. Nga tre anë rrethohet nga lumi Misisipi dhe gjithsesi mbrohet nga rrethime të ndryshme të elektrizuara.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons