Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Nuk janë të pakta rastet kur fëmijët lindin me anormali dhe çrregullime mjaft të dukshme. Por një prej këtyre çrregullimeve të rralla ka bërë mjaft bujë në gjithë botën. Video e hedhur në YouTube vazhdon të shikohet edhe sot, edhe pse kanë kaluar vite nga ky rast.

Bëhet fjalë për ardhjen në jetë të një foshnjeje me fytyrë mjaft të çuditshme, që ngjante si bretkosë. Vogëlushi ishte pa qafë, kokën e kishte të madhe, si bretkosë dhe sytë shumë të mëdhenj.

Kjo foshnje lindi në spitalin Gaurishnkar në Charikot, Nepal. Prindërit e tij ishin Nir Bahadur Karki dhe Suntali Karki.

Edhe pse jetoi vetëm gjysmë ore, ky vogëlush u bë i pavdekshëm, falë fotografive dhe internetit. Lajmi mori dhenë dhe shumë njerëz kuriozë u mblodhën jashtë maternitetit për ta parë. Vetëm ndërhyrja e policisë mund të shpërndante turmën.

Foshnja peshonte 2 kg dhe lindi normalisht, pas 9 muajve. Nëna e tij kishte lindur më parë dy vajza mëse normale dhe nuk vuante nga ndonjë sëmundje gjatë shtatzënisë.

Ky vogëlush vuante nga një çrregullim gjenetik i quajtur anencephaly (një defekt neuror, ku truri mbetet i paformuar). Ai nuk kishte asnjë shans për të jetuar dhe vdekja e tij ishte shumë e shpejtë, vetëm 30 minuta jetë.

Babai i tij nuk shprehu ndonjë dhimbje për vdekjen e të birit, por tha që ishte i lumtur që gruaja e tij ishte shëndosh e mirë.
________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Ndiqni vidjon me posht.....


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons