Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Fëmija 1 Vjeç Vret Gjarprin Duke E Kafshuar prej Thu 02 Aug 2012, 17:12

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Fëmija 1 Vjeç Vret Gjarprin Duke E Kafshuar

Përleshja e një gjarpri me një bebe në Izrael ka përfunduar në mënyrën më të paparashikueshme. Fëmija 1-vjeçar e ka vrarë gjarprin duke i këputur kokën me një kafshim. Ngjarja e habitshme ka pus
htuar të gjitha mediat izraelite ditët e fundit. Fëmija 13 muajsh Imad Gadir, nga Shfaram, një zonë në veri të Izraelit, u gjet nga e ëma teksa kafshonte trupin e gjarprit të ngordhur me gjatësi 35 cm.E tmerruar, ajo ka lajmëruar menjëherë një nga fqinjët, i cili ia ka hequr nga dora gjarprin fëmijës. “Mendoj se Imad është shtyrë nga instinkti fëmijëror kur ka futur kokën e gjarprit në gojë”, citojnë mediat izraelite Eli Cohen, një njohës i mirë i gjarpërinjve. “Për fat të mirë, ky lloj gjarpri nuk është helmues, përndryshe ngjarja mund të ishte kthyer në tragjedi”, thotë ai. Por ata që mendojnë se fëmija ka fituar një betejë të lehtë, gabohen. Sipas Cohen, gjarpri që ka sulmuar fëmijën në fjalë kishte një tjetër strategji për të kapur prenë. “Ky lloj gjarpri mbështillet rreth qafës së presë së tij derisa e mbyt”, thotë Cohen.Tashmë fëmija, i cili krahasohet nga mediat me Herkulin e vogël të mitologjisë klasike, është dërguar në spitalin e Haifas. Aty, ai u është nënshtruar ekzaminimeve, të cilat më shumë do të shërbejnë për të qetësuar dy prindërit e tij.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

okl01

avatar
Antar Special
Antar Special
Do e ket pas mar uria per buk ate

pak i eksagjiruar duket ky muhabet

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons