Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Vendi sekret ku mund të fshehni paratë prej Thu 02 Aug 2012, 17:03

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Vendi sekret ku mund të fshehni paratë

Është verë dhe sigurisht pjesa më e madhe e njerëzve largohen nga shtëpia për pushime, por me merakun për sigurinë e banesës.
Nëse doni të jeni të qetë dhe të mos mendoni asnjëherë për sigurinë e shtëpisë ndonëse jeni larg, atëherë duhet të tregoheni jo vetëm të kujdesshëm por edhe të zgjuar për të gjetur vendet më sekrete në të gjitha orenditë shtëpiake.
këtë galeri me imazhe, mund të shihni qartazi sesi mund të sistemoni paratë tuaja duke i fshehur ato në mënyrë perfekte, jo vetëm nga hajdutët por edhe nga pjesëtarët e tjerë të familjes.
Zgjidhni një derë si imazhi i publikuar në këto foto, e hapni dhe veproni njësoj sipas figurës.

Në fillim zhvidhosni vidën që ndodhet në pjesën e sipërme të derës e më pas hapni tapën metalike dhe vendosni brenda paratë.

Pasi të keni kryer këtë veprim, e mbyllni sërish tapën metalike dhe e vidhosni sërish.

Një tjetër këshillë, nëse dilni nga shtëpia gjithnjë i mbyllni dyert dhe dritaret, edhe pse është pak vapë, kjo nuk ka shumë rëndësi.

Nëse niseni për pushime, njoftoni vetëm pak person, sidomos ata që keni më tepër besim. Sa më pak persona të jenë të informuar për ikjen tuaj, aq më mirë është.

Evitoni mungesën tuaj në rrjetet sociale, sepse hajdutët janë gjithandej.

Një kopje të çelësave i lini tek komshiu i besuar ose tek nëna, vjehrra juaj pasi do të largoheni dhe mund të komunikoni me ta për të qenë më të sigurt për shtëpinë.

Evitoni hapjen e derës të panjohurve, edhe nëse ata shfaqen si policë, nëse dëshirojnë të flasin, atëherë mund të komunikojnë nëpërmjet citofonit.

Në fund, pasi shtëpia juaj të jetë siguruar ashtu sikurse edhe paratë, jeni gati për pushime fantastike.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons