Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Doni të blini makinë? Gruaja ul çmimin prej Thu 02 Aug 2012, 16:23

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Nëse doni të blini një makinë me çmim të arsyeshëm, lini që gruaja juaj të merret me “pazarin”. Një studim ka dalë në përfundim se nëse femra merret me uljen e çmimit të makinës, pothuajse gjithmonë arrin qëllimin, por kjo vlen kur shitësi është mashkull.

Kërkuesit amerikanë dhe britanikë kanë kryer një sërë eksperimentesh duke treguar se sjellja miqësore e femrës bën që çmimi fillestar i një makine të ulet në mënyrë të kënaqshme, rreth 20%.

Siç publikon ‘Daily Mail’, butësia dhe sharmi femëror e çarmatos një shitës duke bërë që të ulë çmimin më shumë se sa do e ulte nëse blerësi do të ishte mashkull.

Por, nëse sjellja e femrës do të shihet si flirtim nga shitësi kjo gjë nuk do të sjellë aspak rezultat dhe çmimi në këtë rast nuk do të ulet aspak.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons