Forumi Kuq E Zi
Shkon për pasaportë i thonë “Ke vdekur” Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Shkon për pasaportë i thonë “Ke vdekur” Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Shkon për pasaportë i thonë “Ke vdekur” P9-300x225
Dorëzon lutjen për pasaportë të re në polici, por punonjësi ia kthen prapa dokumentet me arsyetimin se kishte vdekur. Ky rast i ka ndodhur Sabire Hasanit nga fshati Senakos.

Sipas Sektorit për punë të brendshme të Gostivarit, gruaja paska jetuar vetëm 6 muaj dhe dikush e ka paraqitur të vdekur.

Por, ky version duket pak i besueshëm pasi gruaja posedonte letërnjoftim, certifikatë lindjeje dhe pasaportë, të cilat 5 vjet më parë i kishte nxjerrë në të njëjtin stacion policie.

Për të nxjerrë dokumentet e reja, Sabireja ka rreth 4 muaj që endet dyerve të policisë, por asnjë zgjidhje për problemin e saj, raporton alsat.

“Shkova të nxjerrë dokumentet në SPB e Gostivarit, ata më thanë se zonja ka jetuar 6 muaj dhe ka vdekur, shkova edhe te Avokati i Popullit, më thanë që do e ecin punën po edhe ata asgjë nuk bënë. Policia më drejton te shërbimi amë, nga shërbimi amzë më thonë se duhet ta gjej atë personin që e ka lajmëruar se ka vdekur. Ku ta gjej unë atë person, ata duhet vetë mes veti ta gjejnë atë person se kush e ka lajmëruar. Në fund më thanë të gjej një avokat privat që ta ecë punën. Rasti është paraqitur para katër muajsh unë nuk kam ditur asgjë, dokumente zonja ka i ka marrë në policinë e Gostivarit. Nga shërbimi amzë më thonë mos janë false, më çojnë në polici, në polici thonë problemi është tek shërbimi amzë, duhet të shihet kush e ka lajmëruar se ka vdekur”, tha Ismail Islami, bashkëshorti.

Për shkak të mungesës së dokumenteve, çifti bashkëshortor është i penalizuar të lëviz nga vendi, pasi çdo tentativë për të dalë jashtë, në kontrollin më të parë të policisë, arrestohen.

“Kam frikë të shkoj në Shkup apo diku, sepse mund të më ndaloj policia, mund të na arrestojë, të na akuzoj se bartim njerëz të shpallur të vdekur”, tha Ismail Islami, bashkëshorti.

Nga ana tjetër në Sektorin e Punëve të Brendshme në Tetovë, thonë se problemi nuk është aq dramatik. Bëhet fjalë thjesht për një gabim gjatë futjes në regjistrin amë.

“Me personin në fjalë nuk ka asnjëfarë problemi, me siguri është bërë ndonjë gabim gjatë hedhjes së numrit amzë në sistemin informativ të policisë. Gjatë mbushjes së kërkesës me siguri është gabuar ndonjë numër nga numri i amzës dhe ka dalë se personi është i vdekur. Personi është në rregull mundë të aplikoj për letërnjoftimi”.

Dy elementë kryesorë mbeten t’u hetuar mbi këtë rast të çuditshëm, së pari personi që e ka bërë shpalljen e vdekjes, si dhe personi përgjegjës që ka pajisur me dokumentet e deritanishme false, gruan Sabire Hasani”, tha Artan Nesimi, kryeshef i Administratës në SPB-në e Tetovës.

Sipas të dhënave nga policia, raste të tilla ka pasur edhe më herët, por ata e kanë zgjidhur këtë situatë duke aplikuar si për herë të parë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons