Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Nëse nuk ke Facebook je psikopat ! prej Thu 02 Aug 2012, 16:20

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Çdonjëri i cili nuk ka një akount të tij personal në Facebook është psikopat.

Sipas psikologut gjerman Christoph Mueller i cili supozon se niveli i veprimtarisë njerëzore në rrjetet sociale në internet mund të rezultojë me një progres mjaft pozitiv të zhvillimit të tij mendor.

Sipas teorisë së Miller, njerëzit të cilët pretendojnë se nuk janë të interesuar për Twitter ose Facebook kanë zhvillim mendor të çrregulluar dhe jo të drejtë, transmeton Shqipmedia.

Shkencëtari shpjegon se as vrasësi norvegjez Anders Brejvik dhe as kasapi i Kolorados James Holmes nuk kishin profilet e tyre në Facebook që sipas shkencëtarit shpreh qartë se të dy nuk ishin shumë të lidhur me rrethin dhe shoqërinë ku jetonin.

Ai beson se shqyrtimi i veprimtarive në rrjet nga persona ta ndryshëm mund të bëhet mjet i fort për zbulimin e personaliteteve antishoqërore.

Në mbështetje të kësaj teorie, Mueller tha se reth 80 përqind e kompanive gjermane kontrollojnë se nëse një kandidat pune ka një profil në rrjetin shoqëror, cili nuk posedon merr refuzim të kërkesës për punë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons