Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një tjetër zbulim mbresëlënës bënë shkencëtarët për planetin e kuq, Marsin.

Këtu e shumë kohë, është vërtetuar se në polet e planetit të kuq bie dëborë. Gjithashtu, siç citon alb-observer.com, është vërtetuar përbërja e dëborës, e cila përbëhet nga kristalë të ngrirë dhe dyoksid karboni.

Studiuesit e MIT, pretendojnë se ata mundën të “matin” madhësinë e flokëve të dëborës, të cilat janë mikroskopike. Sipas rezultatit të studimit të tyre, një flok dëbore ei marsit, ka madhësinë e një qelize të kuqe gjaku.

“Nëse gjendet dikush në Mars, do ta përjetojë rënien e borës si mjegull, ngaqë ajo nuk bie flokë-flokë, por si grimca të rafinuara”, pohon Kerry Kachoi, profesore e Aeronautikës dhe Astronautikës në MIT dhe anëtare e ekipit të studiuesve, të cilët u bazuan në të dhënat që janë dërguar nga satelitët e MGS dhe MRO, që ndodhen në orbitë rreth marsit. Studimi i tyre u botua në revistën shkencore “Journal of Geophysical Research”.

Robotët hulumtues të Marsit, kanë dërguar imazhe të dëborës tek bie në polet e planetit të kuq./alb-observer.com/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons