Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një skelet 700 vjeçar është vendosur në Muzeun Historik Kombëtar në Bullgari dhe është menduar të jetë i një personi të frikshëm ose më saktë i një vampiri potencial.

Sipas zakoneve pagane në atë kohë, njerëzit që konsideroheshin të këqinj thereshin me një shufër hekuri direkt në zemër me qëllim që pas vdekjes të mos kthehen si Vampir.

Dy skelete të tilla janë gjetur në një manastir në qytetin Sozopol, pranë Detit të Zi dhe do të shfaqen javën e ardhshme në Muzeun Historik Kombëtar në Bullgari.
"Ky ishte një besim pagan i përhapur në tokat bullgare të shekujve 12 dhe 14-të. Njerëzit ishin shumë supersticiozë në atë kohë. Në të gjithë vendin ne kemi gjetur mbi 100 varreve të tilla 'vampir' nga fisnikë kryesisht nga mesjeta" tha kreu i Muzeut Historik Kombëtar Bozhidar Dimitrov.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons