Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Sulmues ende të paidentifikuar vranë një homoseksual (23) dhe pastaj atij i prenë organet gjenitale, bashkë me penisin dhe ja fusin n’gojë, shkruajnë mediat perendimore, transmeton agjencia informative “Presheva Jonë”. Ja edhe skenat, foto trishutese se si është mbytur brutalisht homoseksuali…


Homeseksuali është gjetur rastësisht pranë rrugës, i mbuluar me një batanije. Pasi ata e vranë atë, njeriu i prerë organet gjenitale dhe i vuri në gojën e tij, kurse sulmuesi është riktyher dhe ka prerë me thikë fytin e homoseksualit.

Ky akt brutal ka ngjallur zemërim nga organizatat e homoseksualëve në Afrikë. “Ne kemi kohë që durojnë dhunën. Ne u përpoqëm të flasim në polici, por ata vazhdimisht theksojnë se kjo nuk është manifestim i vërtetë i urrejtjes ndaj homoseksualëve..” është shprehur i shqetësua një anëtar i kësaj organiazte homoseksualësh.


Njeri u vra natën e shtunë, pas kthimit nga qyteti. Besohet se ai është vrarë për shkak se ai refuzoi të tregoni atyre nëse ishte homoseksual apo transeksuale. “Koka e tij u bashkangjitur në qafë vetëm një pjesë e lëkurës, që do të thotë se ai ka qenë në fakt prerë..” eshte njoftuar polcia për sulmbin e fundit ndaj homoseksualit. Kjo nuk është dhunë e parë e regjistruar në mesin e popullatës homoseksuale në Afrikë, shumë vite, por ata kanë frikë se një situatë e ngjashme ndodh. Sipas një dëshmitari, studentit Shane Grika.

Anëtarë të kësaj organizate të homesuksalëve “ kjo dhunë është e padurueshme. Ne nuk mund të lëvizin lirishëm. Një muaj më parë, ata sulmuan mua me thika dhe prerë fytyrën time. Unë kisha frikë të largohet nga shtëpia pa e parë goor me miqtë dhe shkon në kolegj”.
________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons