Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Absurde! Vepër satanike në Vatikan, apo mos vallë djalli jeton aty?


Paul VI Audience Hall, është një ndërtesë në Itali që i përket Vatikanit, i cili e përdor atë për nevojat e Papës në vend të piacës së Shën Petrit.

Por, një nga karakteristikat e veçanta të kësaj salle, është një vepër arti e krijuar prej bakri dhe bronzi, që ka një lartësi prej 20 metrash.

Vepra quhet “Ringjallja” dhe është inaguruar në Vatikan më 28 dhjetor të 1977-ës.
Ndërkohë sipas korrespondentëve të albobserver.com, reagimet për këtë vepër janë të shumta dhe të menjëhershme, kjo pasi çështja në fjalë ka marrë një publikim të madh dhe mediat po e ndjekin atë me ngulm.

A mund të imagjinoni se çfarë mund të ndodhë në këtë sallë natën, kur besimtarët janë në shtëpitë e tyre?

Edhe pse shumë shqetësuese, ju fare mirë mund të gjykoni se ferri nuk mund të jetë shumë më ndryshe se sa kjo vepër arti që e interpreton atë shumë mirë.
Për shumë besimtarë dhe shërbëtorë të fesë katolike, vepra në fjalë nuk ka asnjë lidhje me “Ringjalljen”, përkundrazi ajo interpreton Djallin dhe i jep atij pushtet, e më keq kur para tij, në skenë ulet hierarkia e Vatikanit dhe vetë Papa.

Për shumë specialistë, historianë dhe teologë, vepra në fjalë është një skenë e Papës!
Pasi, sipas tyre Krishti nuk duhej të dilte nga ndonjë vatër zjarri a bombe atomike, apo nga ndonjë mallkim…!

Mos vallë duan të në thonë diçka? Mos vallë duan të përcjellin një mesazh tjetër?

Ndërkohë, sipas Zbulesës, në kapitullin 20 thuhet:
1. Dhe pashë një engjëll tek po zbriste nga qielli, i cili kishte çelësin e humnerës dhe në dorë mbante një zinxhir të madh.
2. Diçka e zuri Dragoin, gjarpinjtë e parë, që është djalli dhe satanai dhe e lidhi për 1.000 vjet.
3. Dhe e hodhi në humnerë, e mbylli aty dhe e vulosi nga sipër që të mos sillet vërdallë e të mos mashtrojëi më popujt, deri kur të plotësohen 1.000 vjet dhe pas kësaj kohe duhet të zgjidhet për pak.
7. Dhe kur të plotësohen 1.000 vjet, Shejtani do të lirohet nga burgimi.
8. Do dalë e të mashtrojë popujt e botës, të cilët gjenden të shpërndarë në katër cepat e saj, do marrë Gogun e Magogun, që t’i mbledhë ata për luftë, e numri i të cilëve është aq i madh sa ç’është rëra e detit./albobserver/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons