Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Skenar Apokalipsi: 200 ton peshk i ngordhur deti i emeton në breg, fenomeni alarmon specialistët.

Deti u lye me të kuq, peshqit u dergjën në breg dhe qyteti u “pushtua” nga një erë e keqe, ndërsa shkencëtarët në dilemë, akoma nuk kanë mundur të zbulojnë shkaqet e këtij fenomeni të çuditshëm dhe se si ndodhi!

Mbetën të befasuar banorët e qytetit Ohara në Japoni, që i përket periferisë Simba, kur më dt. 3/06/2012 me dhjetëra tonelatë peshk i ngordhur, u dergj në portin e qytetit dhe deti përreth u ngjyros tmerrësisht me të kuq.

Sapo kaluan shokun e pësuar, ndërsa specialistët kishin mbledhur kampion dhe i kishin dërguar në laboratorët e tyre për zbuluar shkaqet e fenomenit, vendosën të mbledhin peshqit e ngordhur dhe ti groposnin për arsye higjienike në vende të posaçme.

Shkencëtarët fillimisht ishin shumë të shqetësuar. Nuk mund të gjenin shkakun dhe nuk mund t’ia dedikonin atë infektimit të oqeanit, pasi të gjithë peshqit e ngordhur ishin sardele!
Si është e mundur që infektimi të prek vetëm sardelen?
Para se shkencëtarët t’i përgjigjeshin kësaj pyetjeje, erdhi një incident tjetër dhe më i madh. Sapo autoritetet mblodhën brezin e parë të peshqve të ngordhur, pasoi në valë e dytë gjë kjo që alarmoi së tepërmi shkencëtarët, pasi i përsërit po i njëjti fenomen!
Pra me dhjetëra tonë sardele e ngordhur u emetua në breg të detit.

Deri më tani, shkencëtarët nuk kanë mundur të japi një përgjigje rreth këtij fenomeni. Mbetet të theksohet fakti se fenomeni nuk ka asnjë ngjashmëri me disa rate të ngjashme të dridhura më parë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons