Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kina drejt “pushtimit” të hapësirës prej Sat 09 Jun 2012, 20:27

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Kina vazhdon të konkurojë Shtetet e Bashkuara dhe Rusinë në luftën për pushtimin e hapësirës. Agjencia ajrore kineze njoftoi planet e saj për hedhjen në hapësirë të Shenzhou 9 brenda pak ditëve.

Anija hapësinore kineze, Shenzhou 9 ndodhet në një bazë të lëshimit të raketave kozmike në veri-perëndim të vendit. Ky është misioni i tretë i saj dhe i pari për Kinën që nga viti 2008.

Sipas agjencisë shtetërore kineze të lajmeve, Xinhua, në bord pritet të jenë 3 astronautë kinezë, mes të cilëve me shumë gjasa edhe një femër.

Shenzhou 9 do të stacionohet në Taingong 1, stacion orbital kinez dhe misioni i astronautëve është që të kontribuojnë në ndërtimin e një programi të plotë hapësinor kinez.

Në vitin 2003, Kina u shndërrua në vendin e tretë (pas Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë) që dërgon në mënyrë të pavarur në hapësirë një anije kozmike. Fill pas këtij hapi, agjencia kineze e hapësirës ka bërë hapa galopantë duke ndërmarrë disa edhe disa misione të tjera të suksesshme.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons