Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Qentë ngushëllojnë çdo njeri që qan prej Sat 09 Jun 2012, 20:25

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ashtu siç mund të konfirmojë pothuajse çdo pronar i një qeni, “miqtë” tanë me katër këmbë janë gjithmonë atje kur i zoti i tij ndihet keq me humor apo është i përlotur.

Megjithatë, një studim i ri tregon se kjo sjellje nuk i rezervohet vetëm pronarit, por çdo njeriu që qeni ndien se është keq emocionalisht.

Kërkuesit e Universitetit të Londrës, bënë të ditur ditën e premte, se ndonëse nuk ka studime shkencore për këtë, ekzistojnë prova të qarta për këtë sjellje nga ana e qenve.

Universiteti realizoi një eksperiment me 18 qen të racave të ndryshme, të cilët u vunë përpara provës, në të cilën pronari i tyre si dhe një njeri i huaj hynin zhurmshëm në shtëpi, duke i shtirur sikur qanin.

Midis 18 qenve, 15 prej tyre lanë në mes aktivitetin me të cilin po merreshin, për t’iu afruar personit për ta ngushëlluar, pavarësisht nëse ai ishte pronari ose jo.

Sipas kërkuesve, kjo sjelle e sofistikuar është e njëjta që lejon qentë që të përkujdesen edhe për fëmijët e vegjël.

Megjithatë, mekanizmi mendor me të cilin qeni arrin të kuptojë njeriun mbetet ende gjerësisht i pazbuluar.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons